anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obligatoryjne Kody EAN w kat. Książki i Komiksy przy wartości "używany"

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

Książki i Komiksy wskaże wartość ‘Używany’- pole ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Sprzedający nie musi go wypełniać, żeby wystawić, wznowić lub edytować swoją ofertę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety przy wystawianiu i wskazaniu wartości ‘Używany’  trzeba podać ISBN bo system żąda połączenia z produktem a bez podania ISBN nie da się stworzyć produktu i wystawić aukcji.

Czy możesz się odnieść do tej sytuacji?

allegro.JPG

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Postaram się wyjaśnić tę sytuację, ale prześlij mi proszę zrzuty całego formularza, gdzie widoczne będą wszystkie wymagane pola. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Czy możesz się odnieść do tej sytuacji i konkretnie wyjaśnić?

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Chętnie pomogę rozwiązać Twój problem, ale potrzebuję do tego więcej informacji, dlatego tak jak prosiłam Cię w poprzedniej wypowiedzi, prześlij mi proszę zrzuty całego formularza wystawiania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ To jak to w końcu jest, że w aktualnościach dalej zapowiadacie ISBN/EAN jako opcjonalny dla używanych przedmiotów a w praktyce jest obowiązkowy i trzeba go podać aby stworzyć produkt i powiązać aukcję?

 

hola.JPG

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

a co to za książka krzak że ean nie ma?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolek-t2  Wystawiam regularnie, przed kilkoma minutami również bez ISBN i wszystko działa jak należy.

@domkar04  ISBN nadawany jest w Polsce od 1974 a my wystawiamy często starsze książki.  Poza tym system Allegro przyjmuje numery ISBN dopiero od książek wydawanych po 1989 roku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg A możesz podać jaki masz procent powiązań z produktem w kategorii Książki i komiksy?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolek-t2  Najczęściej 18 %, w porywach do 20 %. Może właśnie problem w tych procentach?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg Tak trzeba mieć minimum 10 % ofert połączonych z produktem i wtedy nie ma problemu z wystawianiem.

Więc bez podania ISBN nie da się stworzyć produktu i wystawić aukcji więc jest obowiązkowy. 

 

 

 

jolek-t2_0-1613650572388.png

 

jolek-t2_1-1613650571912.gif

 

 
Moderator
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@Laptopy24hcom dziękujemy za Twój pomysł! Już od jakiegoś czasu pracujemy nad tym, aby w wybranych kategoriach na Allegro uzaleźnić obowiązek podania kodu EAN/ISBN od parametru "Stan" wybranego w ofercie.  

W ramach tej zmiany, wartość tego parametru spowoduje, czy kod EAN/ISBN jest wymagany do wystawienia oferty w serwisie. Gdy Sprzedający: 

  1.  wybierze wartość ‘Nowy’ - musi wówaczas uzupełnić kod EAN/ISBN, ponieważ jest on polem obowiązkowym do wystawienia nowej, wznowienia zakończonej lub edycji trwającej oferty. 

  2. wskaże wartość ‘Używany’- pole EAN/ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Sprzedający nie musi go wypełniać, żeby wystawić,wznowić lub edytować swoją ofertę.

Planujemy, że dla przedmiotów używanych w wybranych kategoriach EAN nie będzie obowiązkowy. Wdrożenie tej zmiany rozpoczęliśmy od kategorii od Książki i Komiksy, ale niebawem będziemy je stopniowo rozszerzać na kolejne kategorie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Wymóg, który wskazujesz dotyczy obowiązku wprowadzenia ISBN do wystawienia oferty, a nie do jej połączenia z katalogiem produktów. Jeśli ISBN jest w sekcji "Podstawowe parametry" to musisz go uzupełnić niezależnie od stanu, aby spełnić wymóg minimalnej wartości powiązania ofert z produktem. Książki, które są tak stare, że nie mają ISBN możesz wystawiać w dziale Antykwariat, gdzie nie ma takiego wymogu. 

Książka, którą wystawiasz to świetna pozycja, Polecam ją każdemu, bo naprawdę warto ją przeczytać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Nie chcę być niekulturalna, ale i mnie Twoja wypowiedź kojarzy się z boksem. Jest taki termin bokserski "unik", wiesz?

Nurtują mnie dwie sprawy:

- czy gdybym miała 8 procent książek powiązanych z produktem, mogłabym wystawić kolejną powiązaną z produktem książkę zakładając, że po wystawieniu byłoby 8,2 procent powiązanych z produktem aukcji? Bo jeśli tak się nie da (a raczej się nie da), to autor wątku nie wystawi nowej oferty niezależnie, czy wpisze ISBN czy nie.

A najważniejsze, choć na przyszłość:

- co mi po fakultatywności ISBN-u dla używanych książek, jeśli "do końca 2021 roku planujemy powiązać z produktem wszystkie oferty w tych kategoriach, w których to jest możliwe" (cytat niedosłowny)? To naprawdę żadna różnica, czy książki nie da się wystawić dlatego, że ISBN jest obowiązkowy, czy dlatego, że powiązanie z produktem jest obowiązkowe, a bez ISBN nie powiążę oferty z produktem. Na jedno wychodzi, to tylko semantyka. Wygonią na Antyki i tyle...

A na Antykach problemów multum☹️

- nie da się przenieść oferty, bo parametry inne, trzeba ją tak naprawdę od nowa wystawić; a jeśli ktoś ma tych ofert czterysta tysięcy z okładem?

- kategorie do kitu, za obszerne, przystosowane do kilku tysięcy ofert, nie do kilku milionów

- system poboru opłat też inny, co wymaga przekalkulowania opłacalności wystawienia każdej oferty z osobna

Tego nie ogarnie w miesiąc żaden profesjonalny, większy sprzedawca. Ja ze swoimi kilkoma setkami dam radę, choć z bólem.

Tak trudno powiedzieć: szykujcie się, za rok wszystko do 1988 włącznie wyląduje w antykach? Mimo że dajemy ledwie milion miesięcznego przychodu z prowizji, to jednak chyba warto...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Rozumiem, co masz na myśli, ale w mojej ostatniej wypowiedzi wyjaśniłam po prostu zależności między wystawieniem oferty, a powiązaniem odpowiedniej liczby ofert z produktem. Generalnie możemy tutaj przyjąć prostą zasadę, jeśli używana książka posiada ISBN, trzeba go wpisać i problemu z wystawieniem oferty nie będzie żadnego. Natomiast jeśli go nie posiada,  należy wystawić ją w kategorii antykwariat. 

Wszystkie, ważne zmiany zapowiadamy z wyprzedzeniem między innymi po to, aby każdy mógł się do nich przygotować. Do końca roku mamy jeszcze 10 miesięcy i jestem pewna, że to wystarczający czas na inwentaryzację własnych ofert. Masz rację, Sprzedający, który miałby 400 tysięcy ofert książek sprzed 1988 roku musiałby się liczyć z duzą ilością pracy, ale w tej chwili w całej tej kategorii jest trochę ponad 60 tysięcy ofert. Warto zaznaczyć tutaj, że jest to łączna kwota, więc wchodzą do niej również albumy, czasopisma czy zestawy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Sytuacja się rozjaśniła: wszystkie książki wydane przed 1989 rokiem wylądują w kategorii Antykwariat. Pytanie nie brzmi czy tak się stanie, tylko kiedy.

Nie masz racji twierdząc, że jeśli używana książka posiada ISBN, to problemu z wystawieniem nie będzie żadnego. System nie pozwala na stworzenie produktu z datą wydania 1988 i starszą, choćby i dziesięć ISBN-ów wpisać.

Dziesięć miesięcy to z pewnością wystarczająca ilość czasu - problem w tym, że informacji na ten temat nie ma z Waszej strony żadnej. Wydedukowałam że tak się stanie tylko dlatego, że mam znaczną wprawę w czytaniu między wierszami.

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 O planach związanych z pełną kategoryzacją do końca 2021 roku informowaliśmy w mailingach, na stronie pomocy oraz w aktualnościach dla Sprzedających. Natomiast obowiązek 1% powiązanych ofert w dziale Kultura i rozrywka wprowadziliśmy już we wrześniu ubiegłego roku, więc nie są to tajne informacje, które zachowujemy dla siebie. 

"System nie pozwala na stworzenie produktu z datą wydania 1988 i starszą, choćby i dziesięć ISBN-ów wpisać.' Masz na myśli tutaj Antykwariat czy inne kategorie w dziale Książki? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Ola, bez obrazy, ale wijesz się jak piskorz. I świetnie o tym wiesz, że się wijesz.

Tylko nie wiem, po co tak... Czy nie łatwiej byłoby zwyczajnie po ludzku napisać "wszystko sprzed 1989 wyląduje w Antykach do końca roku, szykujta się ludziska!"? Oczywiście oględniej, bardziej po prawniczemu, zaczynając od czegoś na kształt "W związku z postępującą procedurą produktyzacji..."

Wtedy sprzedawcy mieliby dziesięć miesięcy - albo i więcej, jeśli będzie poślizg z produktyzacją - na przygotowanie się do przenosin. Na szarpaninę w kwestii uszczegółowienia kategorii. Na molestowanie odnośnie opłaty za wystawienie, która w Antykach jest, a w Kulturze jej nie ma.

Na analizę opłacalności wystawiania ofert w określonych przedziałach cenowych, jeśli opłata za wystawienie jednak zostanie w Antykach.

Tak by chyba było uczciwiej, niż stawiać nas przed faktem dokonanym, sukcesywnie zwiększając procent ofert powiązanych z produktem i wypychając w ten sposób starsze pozycje do Antyków. Fakt, niektórzy skojarzyli co się święci, czego najlepszym dowodem jest gwałtowny wzrost liczby ofert w kategorii Antykwariat - miesiąc temu było ich o ponad połowę mniej. Ale nie wszyscy załapali.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Zapowiadaliście, że w przypadku zaznaczenia parametru "używany" w kategorii z książkami podanie ISBN nie będzie obowiązkowe, tylko opcjonalne. Pytanie brzmi czy się z tego wycofaliście? Proszę o konkretną odpowiedź. Jeśli ktoś zawodowo sprzedaje używane książki to chciałby wiedzieć na czym stoi i czy ma już teraz zacząć wyprzedawać książki za grosze, bo niedługo będzie musiał zamykać firmę.

oznacz moderatorów