anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązek wystawienia paragonu/faktury

MAMY ROZWIĄZANIE!
Matuzu
#4 Eksplorator#

Witam. Czy chcąc sprzedawać drobne przedmioty w kwocie do kilkudziesięciu złotych za sztukę ( nie więcej niż kilkanaście sztuk miesięcznie) zobowiązany jestem do zakupu kasy fiskalnej oraz wystawiania faktur czy nie posiadam takiego obowiązku? Zaznaczam, że nie posiadam działalności gospodarczej. Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem jeszcze laikiem w tym temacie. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
mwmonety
#21 Demiurg#

@Matuzu To też zależy czym będziesz handlował niektóre rzeczy wymagają kasy od pierwszego dnia tak miałem gdy podałem że będę sprzedawał przedmioty ze srebra i złota .od razu była obowiązkowa .

oznacz moderatorów
Matuzu
#4 Eksplorator#

Mi chodzi raczej o sprzedaż odzieży oraz ozdób, ale nie wykonanych ze złota czy srebra. Czy w takim wypadku jest obowiązkowa?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Sprzedawać czy handlować? Bo sprzedawanie to taka powiedzmy wyprzedaż niepotrzebnych rzeczy, których możesz mieć nie więcej jak 1 czy 2 identyczne sztuki w domu. Jeśli chcesz sprzedawać nożyczkami i temperówkami identycznymi, masz ich np po 30 sztuk, to już jest handel i musisz mieć działalność, wystawiać paragony, fakturę jeśli ktoś poprosi. Taka jest wersja oficjalna, prawnie legalna, a jaka jest rzeczywistość na allegro nieraz to wiadomo, działasz, póki ci urzędnik na konto nie wbije 🙂

oznacz moderatorów
Matuzu
#4 Eksplorator#

No w zasadzie generalnie chodzi tu o taki mały handel, bo chciałbym kupować przedmioty z hurtowni lub innych stron internetowych taniej i sprzedawać troszkę drożej na allegro, ale nie chodzi tu o handel na dużą skalę, tylko sprzedaż kilku/kilkunastu przedmiotów miesięcznie ;).

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

jaki towar to ma byc

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Czyli jednak handel, legalnie oficjalnie to paragoniki by się przydało wydawać, bo to twój zarobek stały (nie chwilowy z wyprzedaży), płacić podatki 🙂

oznacz moderatorów
Matuzu
#4 Eksplorator#

Dziękuję bardzo za pomoc 🙂 Ehh to prawo nasze zawsze musi utrudnić życie przeciętnemu człowiekowi 😄 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Czyli działalność gospodarcza, która wymaga rejestracji firmy.

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

żeby nowy towar sprzedac prywatnie musisz miec taniej  niz firma kariery na tym nie zrobisz

oznacz moderatorów
Matuzu
#4 Eksplorator#

Faktycznie, nie jest to łatwe w taki sposób zarabiać samemu. Porady chciałem zaczerpnąć tylko dlatego, bo pewna osoba powiedziała, że można kupić co niektóre rzeczy np. z chińskich stron o wiele taniej niż u nas i sprzedawać 15 - 20% drożej, ale jak to wychodzi w praktyce, to nie mam pojęcia.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Prowadzenie ciągłej sprzedaży zorganizowanej jest działalnością gospodarczą i działalność taka podlega rejestracji. Na Allegro prowadząc taką sprzedaż jest się zobowiązanym do przestrzegania prawa konsumenckiego, czyli, między innymi, należy podać dane firmy, wypełnić zakładkę Zwroty i Reklamacje. Jest coś takiego jak działalność nierejestrowa, do pewnej kwoty przychodu rocznie, sprawdź, czy pod to podlegasz.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

apropos nieścisłości z kasą fiskalną w działalności nierejestrowej: [ KLIK ]

oznacz moderatorów
Matuzu
#4 Eksplorator#

Dzięki bardzo, poczytam sobie, trzeba się doedukować 🙂

oznacz moderatorów