anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązek zwrócenia kwoty zakupu

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#

Witam sprzedałam deskę do krojenia , fabrycznie zapakowana zafoliowana , klienta odesłała mi taka deskę ( podsyłam zdjęcie) czy mam obowiązek przyjąć i zwrócić środki ? Niestety klienta nie chce słuchać mojego tłumaczenia. WhatsApp Image 2023-01-26 at 14.46.07.jpegWhatsApp Image 2023-01-26 at 14.45.32.jpegZrzut ekranu 2023-01-26 151808.jpg

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

pinsplash
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 Sprzedałaś jako osoba prywatna czy firma?

Zdjęć nie widzimy dopóki moderator nie zatwierdzi

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#
firma
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 Jeśli było to odstąpienie od umowy to nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu ale masz pełne prawo obniżyć zwracaną kwotę o utratę wartości towaru. Wszystko konkretnie wylicz, uargumentuj i nie powinno być problemów (ze strony allegro bo klient to co innego).

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 No to kilka pytań. Odesłała jako a) ZWROT bez podania przyczyny b) REKLAMACJĘ - jeżeli tak to co reklamowała?  Jeżeli zwrot to musisz przyjąć - możesz pomniejszyć wysokość zwróconej kwoty o "zużycie".  Nie widzimy zdjęć ale jeżeli deska była używana - to na przyszłość wg mnie możesz wyłączyć prawo do zwrotu ze względów higienicznych. Nie wiesz co tam było krojone.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#

tak, zwrot bez podania przyczyny . Dziękuje bardzo za odpowiedz 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 widzimy zdjęcia, ktoś coś na niej kroił. Ja osobiście nie kupił bym używanej deski. Nie mam zielonego pojęcia co tam było krojone i jak ( jeśli w ogóle) było czyszczone. Na pewnym serwisie na O znalazłem używane deski do krojenia po 5 PLN.... Od Ciebie zależy o ile pomniejszysz zwrot. Ale musisz coś oddać. Pamiętaj aby informować o tym kupujacego i jeżeli rozpocznie dyskusję to w niej odpowiadać w ciągu 24H ( bo nawet jak masz 100% racji a nie odpowiesz, to Allegro stanie po stronie kupującego).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#

Deska była fabrycznie zapakowana jak ze sklepu . Klienta użyła i zwróciła 😄 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 przejżyj przepisy sanepidu bo coś mi się widzi że takiej bambusowej deski po użyciu odsprzedać nie można

oznacz moderatorów

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#

Nie sprzedam tego dalej, idzie w śmietnik 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@allecoolombard3 Daj później znać jak sprawa się skończyła. Czy allegro zaoferowało kupującej rekompensatę itp.

oznacz moderatorów

allecoolombard3
#8 Zapaleniec#

Witam , allegro zaakceptowało wniosek  o zwrot pieniędzy z allegro protect , i my będziemy mieć to doliczone do rozliczeń allegro...Próby skontaktowania się z allegro  nie możliwe , na czacie odpisują co chcą jakieś boty , zamówiona rozmowa z pracownikiem - nikt nie dzwoni drugi dzień 🙂 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Możesz mieć rację - proszę sobie wyobrazić że ktoś tam kroił np. surowe mięso drobiowe. Do utylizacji.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przepraszam bardzo ...bo przeczytałem wszystkie wypowiedzi ...i uwierzyć nie mogę w podstawową sprawę ☹️

Czy klient odesłał rozpakowaną, używaną, uszkodzoną deskę i NIE podał przyczyny ??

Bo dla mnie w przypadku jakiegokolwiek zwrotu - a bardzo rzadko, ale czasem coś zwracałem - zawsze był powód lub powody !! 

Po drugie - jak można zwrócić BEZ pytania, bez powodu rzecz używaną, uszkodzoną, zabrudzoną itd.

Pytam się jak ??!! Mnie to się w głowie nie mieści ...

Prawo coraz bardziej chroni (mało powiedziane) kupujących, a co z ochroną sprzedających przed nadmiernym ich wykorzystywaniem ? Kiedy tym UE się zajmie, a nie niszczeniem ludzi ?

A postawa Allegro powinna być w takim przypadku jednoznaczna i konkretnie tłumacząca, że nie można sobie kupić, użyć i oddać jak "nówkę sztukę" !!

Dziwne mam poglądy i podejście ? Cóż, może niektórzy uznają, że tak ...ja uważam, że raczej normalne .... bo zachowania dziś wielu kupujących, normalnymi to chyba nie są ? ☹️

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

A ja się pytam jakim prawem Allegro zwraca pieniądze bez porozumienia ze sprzedawcą? Dlaczego nie pyta sprzedawcy w jakim stanie otrzymał towar od klienta? Jakim prawem Allegro dysponuje naszymi pieniędzmi?? Towar brudny, używany nie nadający się do dalszej odsprzedaży,  a tu pyk pieniążki lecą do kupującego a obciąża się sprzedawcę.  To się nadaje do UOKIK. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zakup konsumencki to zwrot musisz przyjąć ale możesz obniżyć kwotę zwrotu o tyle o ile zmniejszyła się wartość  towaru-realnie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Niestety nie widać zdjęć nawet jakby po niej jeździł piłą spalinową i zostawił kaniony to zawsze zwrócić musisz minimum 1 grosz

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Odmów miałem podobny przypadek opisany tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/faworycaja-allegro-protect-konsument%C3%B3...

 

Klient zwrócił używana kartę SIM i domagał się zwrotu. Allegro protect zwróciło mu z własnych środków a jak skończyłem z negatywem od klienta. Jeżeli masz towar pakowany pod kamerą i dowód na to ze wysłałeś zapakowaną to i komentarz usuną. Pamiętaj jednak że allegro zawsze stanie po stronie kupującego. ja wysłałem dowody na to że to klienta wina to uznał ze nie jest sądem do weryfikacji moich dowodów, a klientowi po części uznał bo mu zwrócił z własnych środków bez konsekwencji dla mnie

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Poczytaj, ale prawdopodobnie możesz się powołać na ograniczenie zwrotów:

Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@starling_shop musiałby mieć to w zakładce zwroty wpisane inaczej się nie liczy 😕 

oznacz moderatorów