anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

obsługa dpd online. Jak nie płacić DPD za przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurie Pobranie DPD

Rolkoadams
#8 Zapaleniec#

Witam , 

Właśnie otrzymałem fakturę za paczki wysłane przez DPD Online za kwiecień ,mimo że mam login i hasło i umowę  do DPD Online i za każdym razem jak sprzedam na allegro generuje maskujący email czyli .......+......@allegromail. pl . 

Czy mógłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak powinno się wysyłać przez dpd online aby DPD nie naliczało opłat za wysyłki tylko naliczało je allegro ( wysyłka przez DPD jest dużo droższa). ? 

Opiszę po krótce jak to robiłem: 

1. Loguję się własnym nr konta, loginem i hasłem i wpisuje kod z obrazka 

2. Przechodze do zakładki IMPORT ALLEGRO  i wyskakują przesyłki nowe i stare . Jeśli chcę zaimportować to wpisuję w rubrykę waga ile przesyłka waży ,zaznaczam ją fajką i na dole w rubryce WYBIERZ SZABLON PRZESYŁKI  zaznaczam  IMPORT ALLEGRO KRAJOWY  i klikam IMPORTUJ 

2. Zaimportowana przesyłka pojawia się w zakładce PRZESYŁKI : ZARZĄDZANIE PRZESYŁKĄ . Klikam na nią i otwiera się TWORZENIE EDYCJA PRZESYŁKI ORAZ ZLECEŃ ODBIORU. Nie zmieniam zaiportowanych danych . Widoczna jest rubryka w polu  ODBIORCY z  " maskowanym emailem" czyli .......+..... @ allegromail.pl otrzymanym od ALLEGRO .Po prawej stronie w rubryce zaznaczam  ZLECENIE ODBIORU i na dole po lewej ZŁÓŻ ZLECENIE ODBIORU po czym klikam i potwierdzam ZŁOŻENIE ZLECENIA ODBIORU i Tyle 

3. Następnego dnia kurier odbiera przesyłkę .

Co zrobiłem źle ? 

DPD naliczyło mi za wszystkie przesyłki opłaty, a miało to zrobić allegro . Nie znalazłem żadnej instrukcji na ten temat i napisałem do SUPPORTU Allegro na czacie. OTO ODPOWIEDŹ z której nadal niewiem co robie źle i gdzie znaleźć rozwiązanie. 

" Po weryfikacji wracam z odpowiedzią. 

Otrzymałam informację, że przy nadawaniu paczek wybiera Pan inny "typ usługi" niż ten, który my rozliczamy, stąd nie możemy dodawać opłat za takie przesyłki do Pana rachunku w Allegro. W tej sytuacji najlepiej sprawdzić w aplikacji DPD lub poprosić o sprawdzenie obsługę przewoźnika jaki typ usługi wybierany jest przy nadawaniu paczek, ponieważ jest on inny niż rozliczany dla wysyłek metodą Allegro Kurier DPD/ Allegro Kurier DPD pobranie.

Mam nadzieję, że szybko uda się wyjaśnić sprawę. "

Odpisałem : 

"Ok . W takim razie typ usługi mam wybierać, aby był rozliczany metodą Allegro Kurier DPD/Allegro Kurier DPD pobranie , proszę o jakąkolwiek instrukcje , bo starałem się wybierać nazwyklejszą przesyłkę bez żadnych opcji dodatkowych ,a nie mogę znaleźć instrukcji do wysyłek Allegro DPD przez stronę dpdonline.

Pozdrawiam"

I odpowiedź SUPPORTU : 

"Dziękuję za ponowny kontakt.

W tej kwestii niestety nie będę mogła pomóc, ponieważ nie mamy wglądu na typy przesyłek u przewoźnika DPD, a mogą one się też różnić w zależności od wybranej umowy. Sugeruję w tej sprawie skontaktować się z opiekunem umowy lub ogólną obsługą Aplikacji DPD." 

Typowe zachowanie i wszyscy Cię mają w d...e. 

Bardzo proszę o pomoc 

Dziękuję z góry 

P.S. Napiszę do SUPPORTU  DPD jeszcze , może oni pomogą 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mikeza
#17 Koryfeusz#

@Rolkoadams  ja mam dwa typy paczek do importu w aplikacji DPD, allegro kurier DPD, albo kurier DPD. Allegro kurier jest obsługiwane przez serwis, a sam kurier DPD przez DPD. Ja akurat nie bawię sie w te przesyłki allegro i robię import tylko i wyłącznie przesyłek kurier DPD i kurier DPD pobranie. Tak też mam ustawiony cennik dla kupującego.

Zakładam, że w przypadku ustawienia cennika dla paczek allegro Kurier DPD należałoby je właśnie importować, i wtedy rozliczać się bezpośrednio z allegro.

kostas11
#21 Demiurg#

Maila dostałeś ? Miałeś wcześniej Allegro kurier DPD czy Kurier DPD ?

Na nowy model przełączymy cię, kiedy będziesz technicznie gotowy do zmiany - czyli będziesz poprawnie przekazywać do DPD adresy e-mail, które są powiązane z zamówieniem klienta. Będziemy sprawdzać, czy prawidłowo przesyłasz adresy e-mail i czy jesteś gotowy na włączenie do nowego modelu rozliczeń. Jeśli tak - otrzymasz od nas e-mail, w którym podamy termin włączenia cię do nowego modelu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Rolkoadams
#8 Zapaleniec#

Taką oto instrukcję otrzymałem z biura obsługi DPD 

"Szanowny Panie,

Sądzę , ze zaznaczanie usługi „ zlecenie odbioru” może być dodatkowo płatne i dlatego może to być inaczej rozliczane. Nie mam dostępu do danych Państwa umowy i należy  to potwierdzić z Państwa opiekunem handlowym. W momencie gdy jest Pan w „edycji przesyłki" należy nie zaznaczać usługi „ zlecenie odbioru” i gdy dane na liście są już wypełnione, należy kliknąć przycisk „ zapisz”.  Przesyłka pojawi się w zakładce „ Zarządzanie przesyłką” gdzie należy ją zaznaczyć z lewej strony i wcisnąć przycisk „ drukuj listy”. Pod wydrukowaniu dokumentów paczka znajdzie się w zakładce „ przesyłki zatwierdzone” , gdzie znów trzeba ją zanaczyć i wydrukować protokół przekazania towaru. Następnie należy zamówić Kuriera po odbiór przesyłki przez zakładkę „ zamów kuriera”. Należy kliknąć przycisk „ nowe zamówienie” i wypełnić dane Nadawcy, datę i godzinę odbioru oraz dane dotyczące paczki. Następnie należy kliknąć „ złóż zamówienie”." 

Sprawdzę czy działa ale powinno . Myślę że teraz już obsługa programu DPD z przesyłkami Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD POBRANIE  będzie prostsze dla następnych użytkowników. Allegro też powinno taką instrukcje zamieścić żeby inni nie błądzili. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów