anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena kupujących

jetker1
#8 Zapaleniec#

Czy allegro zamierza coś zrobić z kupujacymi bawiącymi się w licytacje i często nie płacącymi za wylicytowane przedmioty. Takie sytuacje są u mnie nagminne odkąd allegro zrezygnowało z oceny kupującego co uważam za błąd była to ważna informacja dla sprzedających by zweryfikować nieuczciwego kupującego tzw. Śmieszka licytującego dla zabawy bez ponoszenia konsekwencji. Czy portal zamierza wyjść też naprzeciw sprzedającym czy lepiej rzucać nam kłody pod nogi. Nie rozumiem dlaczego bardzo często rezygnujecie z dobrych rozwiązań wprowadzając ciągłe zmiany na portalu niekoniecznie korzystne? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jetker1, jeśli jakiś użytkownik notorycznie nie finalizuje swoich zamówień, możesz podać nam przykładowy numer zamówienia. Zweryfikujemy to. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jetker1
#8 Zapaleniec#

Nie, nie jestem w stanie tego sprawdzić chodzi o to, że ja trace czas czekajac na zapłatę gdzie taki śmieszek licytuje sobie bez konsekwencji. Kiedyś kiedy mieliście ocenę kupującego zarówno sprzedający jak i kupujący oceniali się zgodnie z prawdą i nie miałam tylu częstych rezygnacji z zakupów. Bądź kupna dla zabawy. Pytam o to czy macie jakieś rozwiązanie dla nas sprzedajacych kiedyś można było w taki sposób jakoś zweryfikować kupującego, a teraz wszystko jest mam wrażenie na niekorzyść sprzedajacych. 

oznacz moderatorów

jetker1
#8 Zapaleniec#

Tu nie chodzi o użytkownika tylko o częstotliwość takich sytuacji. Że zdarza się mi to dość często kiedyś takie sytuacje miały miejsce sporadycznie. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jetker1, rozumiem, o co Ci chodzi. 🙂 Nie ocenisz kupującego. Jeśli jednak jego działania wydają Ci się celowym działaniem na szkodę, możesz zgłosić takiego użytkownika, abyśmy go zweryfikowali. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jetker1
#8 Zapaleniec#

Tak więc pytam czy rozważacie opcje do powrotu ocen kupujących? Jak było kiedyś? Było to dobre rozwiązanie w dobie tego jak często również dochodzi do wyłudzeń. Pozdrawiam i czekam na dobre rozwiązania ze strony zespołu allegro w kierunku sprzedających. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jetker1, z tego, co wiem, nie mamy takich planów. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:24027901
#1 Nowicjusz#

Mam dokładnie taki sam problem, tyle że przedmiot nie jest na licytacji, a normalnie w opcji Kup Teraz. 7 czerwca ktoś zakupił mój telefon niby z odbiorem osobistym i zapłatą przy odbiorze. Ale mamy 21 czerwca i jest cisza.

oznacz moderatorów

przemek_gdy_2010
#1 Nowicjusz#

Mam podobna sytuacje. Kupujacy kupil przedmiot i id 5dni nie chce za niego zaplacic pomimo monitow to tylko cisza. 

oznacz moderatorów

galeriaarena
#8 Zapaleniec#

Ostatnio próbuje sprzedać coś na allegro w ramach licytacji. 2 x  wystawilam już to bo za każdym razem licytowane a jak przyszło do zapłaty to kupujący anulował. Myślę że ktoś to dla zabawy robi.

oznacz moderatorów

jetker1
#8 Zapaleniec#

Tak jak pisałam powyżej niestety allegro swoje dobre rozwiązania usuwa na korzyść nie wiem kogo??? Niestety coraz większe utrudnienia są dla sprzedających. 

oznacz moderatorów

dodo_1005
#7 Wielbiciel#

Kiedyś nie było możliwości zakupów bez założenia konta i kojarzę, że były dodatkowe wymogi, aby móc brać udział w licytacjach, czy zakupach za większą kwotę. Teraz każdy może zalogować się jako gość i robić sobie żarty... 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Obecnie trzeba mieć konto aby kupować na Allegro ale nikt cię nie może zobowiązać do zapłaty za wylicytowany/zakupiony towar.

Kiedyś (pierwsze konto zakładałem na początku 2004) było tak, że pełna aktywacja konta następowała po zgłoszeniu tego i gdy otrzymałeś po gdzieś 2tyg. normalny list od allegro 👍

Do tego czasu miałeś przy nicku kopertę, sprzedający mógł ustawić sobie na aukcji, że konta bez pełnej aktywacji nie mogły w jego aukcjach licytować 👍 (nie pamiętam jak było z "kup teraz" ale chyba musiało być tak samo.)

Na allegro też były wtedy dostępne aukcje prywatne gdzie dopiero po daniu allegrowiczowi zaproszenia ten mógł licytować (coś mi się tak przypomina)

Mimo, że nie było SMARTów, POKów to korzystało się przyjemnie z Allegro

oznacz moderatorów