anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji kupującego

grafi17
#7 Wielbiciel#

Witam w lutym bieżącego roku sprzedałem poprzez allegro telefon marki Samsung Galaxy s22 - dostałem go w rozliczeniu innej transakcji - telefon był z sieci plus postanowiłem go sprzedać gdyż nie był mi potrzebny osoba od której miałem go zapewniła że jest jeszcze 3 raty do spłaty oraz że regularnie opłaca ma 5nr w rodzinie itp...

Kupujący został o tym fakcie poinformowany 

Teraz dostał monit o zaległości w płatności na tel i rzada zwrotu gotówki.Reklamacje odrzuciłem gdyż był przed sprzedażą poinformowany dokładnie o tym fakcie 

Co robić 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

A czy taki telefon można sprzedawać?  a te 3raty czy jednak jest ich więcej/

oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

Nie wiem tak mi powiedziała osoba która była właścicielem tego sprzętu w sensie na nią była umowa 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grafi17 telefon ma wadę prawną, nie należał ani do poprzedniego właściciela ani nie mógł go Tobie sprzedać, telefon należy do operatora, jak nie spłacicie rat, zablokują a potem zapuka policja 😞 niech Ci odeśle oddaj kasę zanim zrobi to allegro, obciąży Ciebie i zablokuje konto 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

No ale jeśli kupujący wiedział o tym że jest z sieci Plus to zaakceptował to i kupił z taką wada 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grafi17 tak jak by był spłacany na czas to nikt by się nie czepiał, ale jak będzie blokada telefony to masz przechlapane 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

Hmm Sam mogę iść na policję mam nawet oświadczenie od gościa co mi go sprzedał że będzie spłacał sprzęt 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grafi17 co to ma do rzeczy, możesz se takie oświadczenie oprawić i powiesić na ścianie, nałożą blokadę na telefon, operator zgłosi przywłaszczenie, zapukają do kupującego, zabiorą telefon a Ciebie ścignie kupujący 😞 

Telefon ma wadę prawną wszystkie umowy kupna są nie ważne, telefon jest własnością operatora puki nie zostanie spłacony !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 operatorzy nie zgłaszają takich rzeczy o ile nie dojdzie do wyłudzenia urządzeń na większą skalę. 
Tak czy inaczej telefon oczywiście nie powinien trafić do sprzedaży. 
@grafi17 ”No mnie też ja sprzedano” to ścigaj osobę którą Ci go sprzedała tak samo jak Ciebie będzie ścigała osoba która „kupiła” telefon od Ciebie. 
Różnica jest taka, że sprzedałeś go na allegro więc kupujący ma bardzo ułatwione zadanie w ,ścignięciu’ Ciebie. 
Ty będziesz miał już o wiele trudniej w dochodzeniu swoich roszczeń. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grafi17 To działasz jako kto ? nie wolno sprzedawać takich telefonów, będą problemy, Allegro może zwrócić środki kupującemu, mogą wówczas zażądać zwrotu śrdoków od Ciebie- nawet może przyjść komornik, mogą zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

Ja jestem osobą prywatną nie podmiotem gospodarczym osoba która kupiła sprrzet wiedziała dobrze że jest z Plus i może być blokada .W tych czasach to już najlepiej nie bawić się handlem bo same problemy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wolno sprzedawać takiego telefonu, zrób coś z tym.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grafi17 Uważasz że jako prywatny sprzedający nie podlegasz pod prawo?

oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

Odpowiadam prawnie ale nie w takim stopniu jak podmiot gospodarczy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc poczytaj sobie, odpowiadam Ci tylko żeby rozwiązać problem a nie jestem twoim wrogiem.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

"Odpowiadam prawnie ale nie w takim stopniu jak podmiot gospodarczy " xD
Za wadę prawną odpowiadasz dokładnie tak samo. 
Jeżeli nie wyłączyłeś rękojmi to za każdą wadę odpowiadasz tak samo 😉 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Sprzedałeś nie swoją własność!

oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

No mnie też ja sprzedano z racji że mam telefony nie byl mi ten potrzebny więc go sprzedałem 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Serio dziwisz się kupującemu, że chce zwrot za taki telefon? 

Obietnice gościa, który nie ma kasy, aby Ci ją oddać, że będzie spłacać telefon są warte tyle, co przedwyborcze obietnice Tuska, że będzie benzyna za 5 zł i 2 razy tańszy prąd i gaz. Wybacz, ale jesteś jeleniem, jeśli uwierzyłeś obcej osobie (ja nawet rodzinie bym nie ufał) na słowo honoru, że będzie płacił i teraz konsekwencjami tej naiwności chcesz obciążyć kupującego.

oznacz moderatorów

grafi17
#7 Wielbiciel#

Przecież to ta sama sytuacja jeśli kupujący kupił telefon wiedząc o tym  że może być blokada to gdzie tu jakieś roszczenie do zwrotu gotówki i tak serio dziwię się -rozumiem że przydzedl monit o braku spłaty rat ale kupujący wiedział że tak może być 

oznacz moderatorów