anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy a faktura

euro-deal-sklep
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie odstąpienia od zakupu a faktura Vat. Niestety odstąpień jest plaga ostatnimi czasy i chciałem się dopytać, jak się sprawa ma z fakturą vat.

Wiem, że do niedawna przy zakupie na fakturę nie trzeba było przyjmować odstąpienia od zakupu, ale coś miało się pozmieniać. Jak to wygląda na chwile obecną?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@euro-deal-sklep Ma się zmienić od 01.01.2021 - faktura VAT na firmę. Na osobe prywatną musisz przyjąc.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

euro-deal-sklep na razie nie masz obowiązku przyjmować , ale musisz się liczyć z ew. negatywem oraz dyskusją .

oznacz moderatorów

euro-deal-sklep
#8 Zapaleniec#

Liczę się z tym i mam to gdzieś. Ale nie chcę dawać się frajerzyć, bo ktoś kupił towar i dalej go nie odsprzedał. Wolę negatywa niż stracić kasę za transport plus vat, bo kotekty i tak nikt nie wyśle.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

euro-deal-sklep a to już Twoja decyzja .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@euro-deal-sklep  przy zwrocie od firmy o ile zgodzisz się przyjąć nie masz obowiązku pokrywać kosztów transportu !!! robisz korektę o sam towar 🙂

Co do zmian od nowego roku dalej nie będziesz miał obowiązku przyjmować zwrotu towaru którym firma handluje albo jest to związane z jej działalnością, mogą oddać np. drukarkę, monitor, ekspres to kawy takie biurowe rzeczy 🙂

Dodany art. 38a wejdzie w życie z dn. 1.01.2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1495 oraz z 2020 r. poz. 568).

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale
stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej
działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla
tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu
wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie
przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów