anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy

adaxmax12
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry co zrobić z takim klientem który zamówił u mnie towar data sprzedaży:17 gru 2019, 22:50 zrobił na stronie allegro odstąpienie od umowy 27 grudnia 2019 a odesłał towar dopiero 14 stycznia taka jest data nadania i ten towar wrócił do mnie dopiero 15 stycznia.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

s_szafraniec
#7 Wielbiciel#

Przyjąć, rozpatrzyć, zwrócić pieniądze. Wg prawa ma termin 14 dni na przesłanie Ci oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sam towar może odesłać ze sporym opóźnieniem, chyba że ograniczyłeś ten termin zapisem w zakładce "zwroty".

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Szafraniec mylisz się. Na zwrot towaru jest 14 dni OD odstąpienia.  Jeśli nie chce nie musi zwracać za przesyłkę pierwotną w tej sytuacji.

oznacz moderatorów

s_szafraniec
#7 Wielbiciel#

ok, faktycznie sprawdziłem w ustawie.

"Art. 34. 1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub
przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie,
jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że
przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu
wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem."

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja bym problemów nie robił w szczególności,że to święta były ale fajnie jakby obie strony wywiązywały się z obowiązków 🙂

oznacz moderatorów

adaxmax12
#8 Zapaleniec#

Właśnie też bym nie robił ale klientka z pewnością perfidnie na wydrukowanych które wydrukowała ze strony allegro zwrot i odesłała to do mnie  zrobiła dopisek "Jeną rzecz sobie zostawiam może się przyda :-)" a z pewnością będzie oczekiwać zwrotu gotówki za wszystkie zwroty które dokonała na allegro. Mam tez pytanie do was co mogę zrobić w kwestii zwrotów prowizji bo właśnie rozmawiałem z konsultantem allegro i odpisali mi że klient jeszcze łaskawie ma potwierdzić im zwrot mojej prowizji jeśli tego nie zrobi to nie dostane zwrotu 🙂 chora sytuacja.   

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@adaxmax12 

Jeśli Klient nie potwierdzi przyczyny ubiegania się o zwrot prowizji to zawsze możesz się od takiej decyzji odwołać.

Link będziesz miał w mailu o przyznaniu zwrotu lub jego odrzuceniu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie musisz zwracać nic ale nie warto robić problemów generalnie raczej każdy na tym traci(ty i kase i nerwy). To po prostu jest koszt prowadzenia dziłalności na Allegro(wlicz sobie to w koszty reklamy).

Klient nie musi potwierdzić niczego, może nawet kliknać na "NIE POTWIERDZAM". Ty masz odstąpienie wiec odwołujesz się i w razie czego możęsz zdjęcie odstapienia przysłać. Ale jak było robione przez allegro odstąpienie to z autoamtu Ci przyznają po odstąpieniu.

oznacz moderatorów