anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy

PiotrForm
#3 Debiutant#

Witam podczas sprzedawania na allegro natknąłem się na pewien problem a mianowicie gdy sprzedawałem dany przedmiot kupujący już zapłacił za towar chciałbym odstąpić od umowy ponieważ nie doczytałem regulaminu i sprzedawałem z konta rodzica będą już pełnoletnim, i chciałbym wiedzieć jak dalej postępować aby dany przedmiot został a pieniądze zostały zwrócone kupujacemu. Dany przedmiot nie został jeszcze dostarczony do kupujacego a wpłata nie dostała jeszcze doręczona.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@PiotrForm Dogadaj się z kupującym, niech odstąpi od zakupu, oddasz mu środki. Najlepsze wyjście. Tu masz jak zwrócić środki kupującemu:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

oznacz moderatorów

PiotrForm
#3 Debiutant#

@LEW433  w sensie sprzedaje konto do gry danej osobie{firmie} i kupujący nalegał na napisanie do allegro o odstąpienie od umowy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PiotrForm Ty nie możesz odstąpić od umowy, kupujący może.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PiotrForm Kupujący tylko możesz odstąpić od zakupu, on może się domagać zakupionego towaru, napisałem ze najlepsze rozwiązanie dogadanie się z kupującym nich zrezygnuje z zakupu.

oznacz moderatorów

PiotrForm
#3 Debiutant#

Napisałem do kupującego że najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie gdy to on odstąpi od umowy a jeżeli już zapłacił za towar pieniądze gdy dotrą do mnie zostaną zwrócone

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PiotrForm No i bardzo dobrze napisałeś 🙂

oznacz moderatorów

PiotrForm
#3 Debiutant#

Kupujacy napisał 

Witam,

 
Prosze odstąpić od umowy poprzez allegro.
 
Prosimy  skontaktować się z allegro informując , że Pan odstąpił od umowy i do transakcji nie doszło.
 
 
Czyli gdzie to mam napisac. @xyz96  @LEW433 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PiotrForm Ty jesteś sprzedającym?? Jeśli tak, to nigdzie tego nie napiszesz i nigdzie tego nie zgłosisz - nie ma takiej potrzeby. Niech sobie kupujący prosi, Ty tego nie zrobisz.

oznacz moderatorów

PiotrForm
#3 Debiutant#

Teraz to się czuję dziwnie ponieważ Pan pisze ze nie trzeba nic wysyłać a kupujący pisze ze trzeba 😄 i tak to ja sprzedaje, czyli teraz na co mam czekać ? az kupujacy sam napisze o odstąpienie od umowy?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PiotrForm Jako sprzedający nie możesz odstąpić od umowy. Po prostu napisz do kupującego i wyjaśnij sprawę, dogadajcie się. Niech nie płaci, a Ty nie wysyłaj przedmiotu. To on powinien odstąpić od umowy. Jeśli już zapłacił, oddaj mu pieniądze na konto lub przez Allegro Finanse.

Jeżeli to było na Allegro Lokalnie, pieniądze musisz wypłacić na konto bankowe właściciela konta Allegro i oddać kupującemu zwykłym przelewem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PiotrForm tak jak pisali inni użytkownicy, anulowanie transakcji odbywa się między jej stronami. Dlatego powinieneś porozumieć się z Kupującym, by odstąpił od umowy, jako powód może podać "winę Sprzedającego".  Zwróć proszę pieniądze Kupującemu z poziomu zakładki "zamówienia". Gdybyś miał problemy, napisz tutaj, chętnie Ci pomożemy! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów