anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opóźnienie w dostarczeniu przesyłki

relaks-po
#7 Wielbiciel#

 Klient zamówił u mnie herbaty kurierem za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przesyłka nie dotarła na czas (zawieruszyła się, zaginęła nie wiem), klient chce zwrotu pieniędzy za herbatę. Moje pytanie jest następujące czy mam zwrócić pieniądze czy poczekać i złożyć reklamację i czekać na odpowiedz ze strony Poczty Polskiej? Pytam dlatego że chcę uniknąć sytuacji gdzie zwrócę pieniądze a klient otrzyma towar.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@relaks-po, jeśli była to transakcja o charakterze konsumenckim, ponosisz odpowiedzialność za przesyłkę do momentu otrzymania jej przez kupującego. Wiąże się to z odpowiedzialnością za ew. opóźnienie czy zagubienie przesyłki z winy przewoźnika. 

Jeśli kupujący mimo wszystko otrzyma przesyłkę, możesz się do niego zwrócić w sprawie odesłania przesyłki lub zwróconych środków.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Problem jest bardzo złożony, bo:

Art. 5431. KC

Wydanie rzeczy kupującemu

§ 1.
Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.
 
"Wobec brzmienia powyższego terminu sprzedawca powinien zapewnić realizację zamówienia tj. dostarczyć zakupiony towar w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zawarcia umowy."
 
 
Ale Allegro i tak zmusi Cię - jak tylko Klient otworzy dyskusję - do wcześniejszego zwrotu wpłaty.
 
Ale jest jeszcze problem, że po złożeniu reklamacji i zwrocie Klientowi pieniędzy, Poczta Polska i tak dostarczy przesyłkę nabywcy. A wtedy, to Ty będziesz walczyła z Klientem o zwrot paczki. Ja już miałem takie przygody kilka razy i nie są to miłe wspomnienia.
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Zapomniałem dodać, że obecnie możesz złożyć tylko reklamację na nienależyte wykonanie usługi.

 

oznacz moderatorów

przydatnewkuchni
#7 Wielbiciel#

 Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów