anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za niesprzedany towar

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#

Witam 

Czy prowizja od sprzedaży jest pobierana mimo że towar nie został sprzedany (nastąpił zwrot środków na konto kupującego)?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kucharz1907 Allegro Lokalnie? Tam jest opłata od transakcji a nie prowizja. Bezzwrotna. Można się starać o zwrot pisząc przez kontakt - ale to nie jest automat, jak na zwykłym allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#

to jest na zwykłym allegro

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kucharz1907 Jeśli kupujący odstąpił od umowy, ta jest zgodnie z prawem niezawarta, czyli nie doszło do zawarcia umowy, a Allegro może pobierać, zgodnie z regulaminem, prowizję tylko od zawartych umów. Jeśli kupujący odstąpił od umowy, masz na to dowód i masz potwierdzenie zwrotu wpłaty, pisz odwołanie od nieprzyznanego zwrotu; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

Jeśli kupujący nie odstąpił od umowy, prowizja zostanie naliczona i pobrana.

O tym, że po odstąpieniu nie dochodzi do zawarcia umowy, samo Allegro informuje tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/dlaczego-nie-mozna-zalozyc-dyskusji-do...

Poszukaj w regulaminie zapisu, zgodnie z którym prowizja jest naliczana w chwili zawarcia umowy - jest taki w załączniku "opłaty i prowizje".

 

 

oznacz moderatorów
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#

Ja jako sprzedający odstąpiłem od umowy ponieważ nie posiadałem przedmiotu transakcji w magazynie sprzedałem w sklepie stacjonarnym i zwróciłem wpłatę. Teraz allegro chce pobrać ode mnie opłatę za sprzedaż która de facto nie nastąpiła

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący nie odstąpił od umowy, nie otrzymasz zwrotu prowizji. Nie ma przepisu, zgodnie z którym sprzedawca może odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kucharz1907 Nie ma na Allegro zwrotu prowizji jeżeli transakcja nie doszła do skutku z winy Sprzedającego - niestety..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#

WITAM PANA DOSTAŁEM ODPOWIEDZ Z ALLEGRO ŻE DOSTANE ZWROT PROWIZJI 

oznacz moderatorów
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość, przepraszam za długi czas oczekiwania na moją odpowiedź.

Opłata jest pobierana od razu w momencie złożenia dyspozycji zakupu przez Kupującego.

Jeśli nie doszła ona do skutku, może Pan złożyć wniosek o zwrot prowizji.

Zrobić to można tutaj:


https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia

W razie dodatkowych pytań, pozostaję do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam
// [edycja]
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
Kucharz1907
#8 Zapaleniec#
Kucharz1907_0-1594467741157.png

 

Dzień dobry Marcin Kucharski (Kucharz1907),
przeanalizowaliśmy zamówienie i zaakceptowaliśmy Twój wniosek o rabat transakcyjny.
Poznaj szczegóły decyzji

Zamówienie spełniło warunki przyznania rabatu transakcyjnego.

Dotyczy zwrotu 1/1 szt. z zamówienia z dnia 7 lipca 2020 11:44.

Kucharz1907_1-1594467741322.jpeg

 

KRAN 1/2 MOSIĄDZ
69,00 zł
1x 69,00 zł

Szczegółowe zasady przyznawania rabatów transakcyjnych znajdziesz w Regulaminie.

Pozdrawiamy
Allegro

oznacz moderatorów