anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty związane ze Smartem

Chmi0707
#8 Zapaleniec#

Dopiero planuję rozpocząć przygodę ze Smartem i tu moje pytanie:

Co w sytuacji, kiedy ja mam uruchomiony Smart, a klient robiący u mnie zakupy nie ma wykupionego tego pakietu? Np. wybiera paczkomaty za 8.99. Jak wtedy wygląda kwestia opłat i prowizji? Płacę prowizję od wysyłki i dopłacam z własnej kieszeni różnicę w paczkomacie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Wtedy klient płaci Tobie za wysyłkę. Płacisz prowizję od towaru i od kosztu wysyłki.

oznacz moderatorów

Chmi0707
#8 Zapaleniec#

czyli w największym uproszczeniu jestem w plecy jakieś 3 złote za paczkomat plus 10% (na moje towary taka prowizja) od kosztu wysyłki? 😄 cudownie 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, dostajesz 8.99 zł i nadajesz za 8.99 zł.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Chmi0707  ty musisz spełniać warunki smart

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

a kupujący musi mieć wykupionego smarta żeby miał za free transport

poczytaj wszystko jest opisane

oznacz moderatorów

Chmi0707
#8 Zapaleniec#

Czytałam. Wiem, że ja muszę spełniać warunki, aby uruchomić Smarta. Ciekawi mnie  natomiast ile realnie będę płaciła za jego obsługę, biorąc pod uwagę fakt, że cała masa klientów z tej usługi nie korzysta

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Chmi0707 to zależy od towaru . U mnie 2/3 przesyłek to zamówienia ze smartem .

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Chmi0707 jak klient nie będzie korzystał ze smarta to nie będziesz za niego płacił. Klient będzie Ci płacił za przesyłkę a Ty będziesz ją nadawał dokładnie w takiej cenie.

Jak klient zamawia w smarcie to wtedy pokrywasz część kosztów przesyłki 0,99zł, 1,99zł lub 3,99zł w zależności od kwoty transakcji i sposobu wysyłki. Można też uniknąć tej dopłaty jak się załapiesz na program szybkich dostaw.

oznacz moderatorów