anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oskarżenie o sprzedaż podróbek

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

Mam taki problem. Sprzedaję mierniki elektryczne. Oryginalne,kupione od producenta. Klient kupił miernik, po czym stwierdził, że jest on nieoryginalny,bo na mierniku jest do nazwy dopisana literka "s" (mój błąd, że nie dopisałem "s" do opisu - producent zmienił bezpieczniki i nowszą wersję oznacza "esem"). Naturalnie wyjaśniliśmy Panu, że to jest oryginalny miernik, skąd ten "s" i nawet oświadczenie producenta wysłałałem Panu. Pan stwierdził,że zna się lepiej i to jest nieoryginalny miernik, bo nie ma plomb na opakowaniu. Plomby miernik ma-na mierniku. Opakowanie to kartonik nigdy żadnych plomb tam nie było i potwierdził to producent. Zaproponowałem zwrot miernika - skoro Pan jest niezadowolony. Pan stwierdził, że nie odda miernika. Przestał się czepiać miernika. Po czym przyczepił się, że dostał paragon niefiskalny (korzystamy ze zwolnienia z posiadania kas fiskalnych), zagroził zgłoszeniem do skarbówki (na co chętnie przystałem -bo wszystko jest zgodne z prawem) i wyszukał artykuł o tym, że tylko oszuści wystawiają paragony niefiskalne. Ja zawsze grzecznie spokojnie, wszystko tłumaczyłem i podkreślałem, że jeśli jest niezadowolony -chętnie przyjmiemy miernik  z powrotem. No i.... ostatecznie Pan zdecydował zatrzymać miernik. Ale wystawił komentarz negatywny (co nie było zdziwieniem),ale napisał w nim, że opakowanie nie miało plomb i dostał paragon wyłącznie niefiskalny. I tu trafiamy na problem. Nie ma wulgaryzmów, wprost nie nazwał nikogo oszustem i złodziejem i sprzedawcą podróbek. Ale wydźwięk komentarza jest jasne: oszuści podatkowi sprzedają podrabiane mierniki. Nie ma podstaw do usunięcia komentarza -bo znowu nie ma wulgaryzmów itd. Czy macie pomysł, co z takim delikwentem zrobić.

Bo daje to nieprawdziwy przekaz kupującym. Realnie jest ładnie zakamuflowanym zniesławieniem....

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

@psylocke1981 Tak, musisz z tym żyć, nie bardzo są możliwości czegokolwiek zrobienia. Allegro daje prawo kupującemu do wystawienia subiektywnych komentarzy.

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

niestety, tego się obawiałem 😞 no nic- szkoda tylko, że człowiek się napracuje, mimo wielkich chęci nie wyzwie takiego delikwenta, a na koniec i tak negatyw... echs...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@psylocke1981 Zycie jest to walka.

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

szkoda, że nie można walnąć z liścia 😄 nic by nie dało, ale chociaż emocje by osłałby 🙂

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@psylocke1981 - hej. Dodaj komentarz do "komentarza" i wyjaśnij sprawę, Kumaci zrozumieją.

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

Dzięki, tak zrobiłem. Ale smutne, że tak musi być....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz wystąpić przeciwko kupującemu z prywatnym aktem oskarżenia o zniesławienie, jednak warto się zastanowić, ponieważ w ofertach masz wiele zapisów niezgodnych z prawem i regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

A mogę poprosić o przykład takiego zapisu niezgodnego? Bo nie celowo tam się znajdują i chętnie je usunę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zwroty:

Odstąpienie od umowy wymaga formy pisemnej.     Ustawa nie nakłada obowiązku formy pisemnej 

Produkt musi być zwrócony w stanie niezmienionym, tj. kompletny- wraz z całym dostarczonym osprzętem, w oryginalnym opakowaniu, nie nosząc śladów użytkowania, nie może być zniszczony.       Klauzula niedozwolona z rejestru UOKiK

 

Reklamacje:

wtedy jeśli reklamacja zostanie uznana otrzymają Państwo zwrot kosztów nadania. Jednak tylko koszty wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej, listem poleconym ekonomicznym lub paczką zwykłą ekonomiczną,        Niedozwolone ograniczenie zwrotu kosztów, zgodnie z ustawą kupujący odsyła towar na koszt sprzedawcy, nie ma tam mowy o ograniczeniach kosztów do cen poczty.

 

Reklamacji nie podlegają części eksploatacyjne produktów -jak np. żarówki czy akumulatory lub baterie,

Przepisy nie wyłączają tych produktów z prawa do reklamacji.

 

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

o dzięki bardzo, przyjrzę się temu i poprawię

oznacz moderatorów

psylocke1981
#7 Wielbiciel#

wystąpić z aktem oskarżenia nie ma sensu-gra nie warta świeczki, wiem 😞 ale niesmak pozostaje

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Niestety tu sprzedawcy mają zawsze pod górkę ,trudno dostosować do wszystkich reguł a klient zawsze subiektywnie cię oceni on ma z górki i racja leży po jego stronie. 

oznacz moderatorów