anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści

26Gogeta
#8 Zapaleniec#

Witam, chciałbym ostrzec innych przed oszustami, którzy udając zainteresowanych kupnem, chcą żeby kontaktować się z nimi poprzez maila, zmieniają wtedy język konwersacji na angielski i później już norma czyli fałszywe potwierdzenia przelewów itp. tutaj dwa maile z ostatniego tygodnia:

 

[edycja] 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu wysyłaj im zdjęcie przedmiotu. Po otrzymaniu pieniędzy, wysyłaj przedmiot.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

będzie śmiesznie 😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Czegoś tu nie rozumiem

Po pierwsze po co  wkleiłeś  tutaj ta dwa adresy mailowe?  Mamy  napisać  do tych klientów?  Co niby mielibyśmy im napisać?

Po drugie,  sprzedajesz klient  widzi towar  płaci lub nie, to  wszystko rozumiem. Ale jeśli klient  wywołuje  Cię  poza sklep,  na jego teren  to  biegniesz za nim?  Na  co wtedy liczysz?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

26Gogeta
#8 Zapaleniec#

Podałem maile, żeby inni którzy dostaną od nich wiadomość wiedzieli, że to oszuści.

Ja jestem rozumnym człowiekiem i wiem, że z takimi nie ma co rozpoczynać, ale chciałem sprawdzić ich dalsze techniki działania i w tych dwóch przypadkach wyszło tak samo.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@26Gogeta  Obawiam się  że nikt  więcej  z tych adresów mailowych  propozycji  zakupu nie dostanie. Oszuści też  dbają o swoje  bezpieczeństwo, więc  nowe oszustwa  zainicjują z innych adresów.  A te już są spalone.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ciekawe, że użyli normalnych adresów, kiedy istnieje wiele temp-maili 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  No bo jakiś czas  muszą  czekać na odpowiedź, muszą  być  wiarygodni.  Ale tylko do  czasu.......

oznacz moderatorów

26Gogeta
#8 Zapaleniec#

Maile to tylko szczegół. Nie wiem, może tutaj nie ma głupich i nie potrzebnie zaczynałem taki temat, ale jak patrzę na wiadomości i widzę, że znowu ktoś został oszukany "na żołnierza" czy coś podobnego na tysiące zł to się załamuje. A u mnie w pierwszym przypadku był to kapitan statku.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

biedny kapitanożołnierz 😯

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@26Gogeta  Potrzebnie,  potrzebnie.

Trzeba  pisać  po to aby inni czytali,  i też  wyciągali wnioski, nie  dawali się oszukać.

Akurat  ta metoda  znana jest  od  bardzo dawna  i  nazywała się kiedyś  "przekręt nigeryjski".   Ale  widać  że nie  wszyscy  o tym wiedzą  więc pisać  ciągle  trzeba.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:43586446
#8 Zapaleniec#

W takim razie ja na trafiłem na **piiip**ę bo z tego samego adresu adresu napisał do mnie na aukcji o inny towar XD Się mocno zdziwił jak go przywitałem wiązanką w polskim stylu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I jak to można zobaczyć, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie napiszę więcej........

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@26Gogeta W naszym serwisie nie ma kont zarejestrowanych na adresy, które wskazałeś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

26Gogeta
#8 Zapaleniec#

Allegro lokalnie...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@26Gogeta, nieważne czy AL czy A, oni poprosili o kontakt POZA allegro, co też uczyniłeś 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Allegro lokalne i  niby  chęć  zakupu bez  rejestracji.  A potem zaproszenie  sprzedawcy  do  negocjacji sprzedaży  poza Allegro.

@_HolaOla_  Powinna  rozpocząc  procedurę zablokowania  konta  sprzedawcy  za  transakcję poza  serwisem

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@br. Na podstawie wypowiedzi, które się tutaj pojawiły nie mam na razie do tego podstaw. Autor wątku mógł rozmawiać z tymi osobami na czacie AL, a to nie jest zabronione. 

@xyz96 Spostrzegawczy jesteś 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Bo jeszcze jest taka możliwość, że pracujesz zdalnie, jak Maciek 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

o tej godzinie to grzeczna Ola już dawno powinna spać 😊 <głaszcze> 🤗

oznacz moderatorów