anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymany przedmiot w ramach zwrotu nosi uszkodzenia - jak dochodzić swoich praw jako sprzedawca

jade_pc
#2 Obserwator#

Zgodziłem się na zwrot (notebooka), oddałem kasę, po weryfikacji okazuje się, że są połamane zatrzaski w dolnej klapie i podmienione kości pamięci (aczkolwiek działają poprawnie). Czy poprzez Allegro mogę dochodzić zadośćuczynienia??

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jade_pc jako sprzedawca NIE , zamiast zwracać środki trzeba było zweryfikować stan zwróconego produkt i ew. umniejszyć zwrot  ,a teraz pozostaje Ci policja jeśli masz oczywiście wystarczajace dowody .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jade_pc sprzedałeś jako firma wystąp z roszczeniem do kupującego 🙂

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9.

To że dokonałeś zwrotu kasy nie ma tu żadnego znaczenia 🙂 a z tego względu że oddać kasę trzeba do 14 dni nawet na podstawnie potwierdzenia nadania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jade_pc
#2 Obserwator#

ale ja nie jestem przedsiębiorcą.....sprzedaję jako osoba fizyczna

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

w takim przypadku nie musiałeś godzić się na zwrot, ale chciałeś dobrze. 

Na tym portalu jak pokażesz słabość/ uległość to kupujący zeżrą ciebie jak piranie świeże mięso.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgodziłeś się na zwrot i jak nie zwróciłeś środków to da się jeszcze coś zrobić, napisać do kupującego i dać mu do zrozumienia że nie przyjmujesz że zgłaszasz na Policję albo pomniejszyć zwrot śrdoków, zwróciłeś- masz dowody to także możesz zgłosić kupującego na Policję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jak przelew się nie zaksięgował to dzwoń do banku by wstrzymali
możesz dochodzić sądownie zwrotu kasy bo za stan zwrotu i zapakowanie odpowiada kupujący

oznacz moderatorów