anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność w trakcie

slusarczyk-magaz
#2 Obserwator#

Dzień dobry mam pytanie co można zrobić kiedy ktoś kupił ode mnie dany towar jego płatność jest w trakcie realizacji a ja wysłałem już ten przedmiot kupującemu, kupujący otrzymał przedmiot a ja mam dalej status płatności w trakcie realizacji i nie odnotowałem przelewu

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

slusarczyk-magaz możesz wysłać kupującemu wezwanie do zapłaty , a jeśli to nie przyniesie zamierzonego skutku dochodzić swoich praw z powództwa cywilnego . Nigdy nie wysyłaj przed zaksięgowaniem wpłaty .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@slusarczyk-magaz Napisz do kupującego, wyznacz mu termin zapłaty i poinformuj, że po jego upływie zgłosisz wyłudzenie na policję. Jeśli nie zapłaci, zgłoś. Często przy takim postępowaniu dłużnik jednak płaci.

oznacz moderatorów

slusarczyk-magaz
#2 Obserwator#

Dzień dobry przez przypadek wysłałem paczkę z zakupionym towarem ale nie zaznaczyłem w nadawaniu paczek pobranie płatne przy odbiorze a paczka została odebrana i oczywiście brak pieniędzy czy można jeszcze coś z tym zrobić, telefon który był podany w aukcji oczywiście wyłączony czy będzie możliwość odzyskania pieniędzy

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Niestety za błędy się płaci. Możesz próbować kontaktować się z kupującym, allegro raczej Ci nie pomoże. Zawsze pozostaje też policja. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@slusarczyk-magaz Wyślij kupującemu wezwanie do zapłaty, podaj termin i poinformuj, że po tym czasie zgłosisz sprawę na policję. Jeśli nie zapłaci, zgłoś. Możesz też poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@slusarczyk-magaz  A daleko gość mieszka do Ciebie? Możesz iść na policje i zgłosić oszustwo z art. 286 k.k.

oznacz moderatorów