anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

P... Formularz Alegro Finanse

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

O co chodzi z wysłaniem podpisanego formularza do wypłaty środków aby dokończyć jakąś weryfikację.

Czy na prawdę Alegro zwariowało? Kiedyś wysyłałam nawet scan dowodu w celu jakichś weryfikacji.

Konto istnieje bezproblemowo ponad 6 lat nie sprzedaję wiele i teraz jakieś fanaberie, nie ma weryfikacji za pomocą konta bankowego, nawet nie ma możliwości dopisania go istnieje jedynie przekaz pocztowy..
Pytanie, na formularzu jest pole "Wpisz jaki dokument dołączasz do formularza" a na początku informacja  że jedynie mam go tylko wydrukować i podpisać po czym zeskanować i wysłać na mail.

Co to za dokument mam dołączyć? nie mam skanera muszę gdzieś biegać i szukać bo jakiemuś .... się coś w głowie uroiło. Są weryfikacje za pomocą konta, podpis elektroniczny i masę innych możliwości a tu skan.

Więc co to za dokument mam dopisać, skanu dowodu osobistego ponownie nie wyślę bo nie mam już zaufania do instytucji Allegro. Więc o co tu chodzi?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie wyślesz to Ci nie zweryfikują, były już tu dyskusje na ten temat.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Czyli mam po prostu wysłać im ten podpisany i zeskanowany formularz?"

Ogólnie nonsens nie sprzedaję ale robię masę zakupów na allegro z moim adresem zamieszkania, pomijając już to że kiedyś aktywowałam allegro finanse, wysyłałam skan dowodu osobistego i miałam dopisane konto bankowe które zamknęłam a nowego nie dopisałam, naprawdę kogoś mocno pogięło.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie sprzedajesz nie musisz weryfikować konta, nigdy nie było trzeba-coś nowego?

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Niestety popełniłam ten wielki błąd i sprzedałam właśnie rzecz, mam saldo 178,99zł z magicznym podpisem "W trakcie weryfikacji" a powyżej "Wypłaty nieaktywne"
Czy nie ma już na Allegro weryfikacji za pomocą konta bankowego? i wypłat na konto?

Bo ja widzę jedynie "Przekaz pierwszego dnia miesiąca ble ble....."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest, tu masz wszystko opisane: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

 a  żądają skanu dowodu, próbowałaś wysłać formularz, nie zawsze żądają.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Z Twojego linku wyjaśnienie wydaje się sensowne, ale po kliknięciu "Ustawienie wypłat" wyświetla się jedynie monit z linkiem do sprawdzenia ilości środków i dalej przepiękna informacja że ponownie mam dokończyć weryfikację wysyłając ten kretyński formularz. Nie ma możliwości weryfikacji za pomocą konta. Poza tym jak to możliwe że chyba trzeci raz w życiu muszę aktywować coś co było już aktywowane.

A jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieni8ądze. Czyli o jak najdłuższe przetrzymywanie funduszy przez Allegro w celu obracania nimi i zarabiania. Kropka.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A już miałaś aktywne konto do wypłat?🤔

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Oczywiście, miałem też przypisane konto, ale usunęłam je bo zmieniałam bank.

Właśnie dla tego dziwi mnie ta cała sytuacja.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Poza tym co to za weryfikacja danych, przepisane dane z konta wydrukować, skanować i wysłać mailem, co niby taki formularz ma zweryfikować bo na pewno nie dane, adres mailowy? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak weryfikują dane, pamiętaj że dane konta Allegro i konta bankowego muszą być takie same ( nie przejdzie konto mamusi ani dziadka).

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Ale to jest "weryfikacja" jedynie do przekazu pocztowego 🙂  i weryfikuje jedynie to, że mam drukarkę i że muszę ganiać i znaleźć skaner nic więcej. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie poradzę, pytaj Allegro jak się nie zgadzasz:🤔 https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dotychczas taki dokument wypełniało się przy wypłacie środków ze salda rachunku Allegro, a weryfikacja do wypłaty środków od klientów za pomocą konta bankowego. 

Nie mylisz czasem tych dwojga różnych kont?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma na koncie zapłatę od kupującego więc musi zweryfikować, żeby wypłacić.😐

oznacz moderatorów