anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka przez allegro zamówiona na innej platformie

MAMY ROZWIĄZANIE!
dobrynawykeu
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. 

Jestem pośrednikiem w sprzedaży i zaczynam swoje pierwsze kroki z tą przygodą. 3 osoby kupiły ode mnie 4 produkty, jednak nie mogłam sobie poradzić z zamówieniem na allegro i zamówiłam typowo przez kuriera od hurtowni. Wysłałam później maila do klientów, że paczka jest wysłana i zawarłam tam numer paczki. Czy jest to błąd? Lepiej tak nie robić? Czy da się w jakiś sposób zmienić zamówienie na odebrane?

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

@dobrynawykeu Nie jesteś pośrednikiem, tylko sprzedawcą i odpowiadasz za realizację zamówienia. Niczego sztucznie nie zmienisz. Kupujący ma otrzymać towar, a jeśli nie otrzyma, musisz oddać mu pieniądze. Poza tym sprzedaż na Allegro to nie jest żadna przygoda, to są prawnie wiążące umowy. 

oznacz moderatorów
WielkiPlantronik
#11 Animator#

Ja rozumiem, że paczki są wysłane do klientów prawidłowo i w pytaniu chodzi o wprowadzenie nr paczek do zestawu danych, który kupujący mogą sobie wyświetlić na stronie Allegro.

Jednak na jakiej zasadzie to zostało zamówiono i co od kogo, to już z pytania niestety rozumiem za mało żeby odpowiedzieć. Chyba, że chodzi tylko o to:
https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/

allegro nr paczek.png

oznacz moderatorów
dobrynawykeu
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło i tak też wcześniej zrobiłam. Czyli mogę zamawiać paczki w hurtowni bez problemu i dodawać tylko numer jej do klienta? 

oznacz moderatorów
dobrynawykeu
#8 Zapaleniec#

Zamówienia zostały wysłane. Proszę czytać ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dobrynawykeu widzę, że te cztery zamówienia były do paczkomatu InPost, więc wysyłasz je tak jak wskazał @WielkiPlantronik jesteś wtedy przeniesiona na stronę Managera przesyłek i tutaj musisz mieć powiązane konto Allegro z kontem InPost, żeby nadawać przesyłki. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz w tym miejscu
Jeżeli chodzi o pozostałe metody dostawy to możesz korzystać z Wysyłam z Allegro. Zachęcam Cię do skorzystania z tego kursu, żeby poznać to narzędzie lepiej.
Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferujemy sprzedającym polecam Ci branie udziału w bezpłatnych webinarach i kursach Akademii Allegro.
Listę najbliższych webinarów znajdziesz tutaj, a kursy możesz zrobić w każdej chwili, znajdziesz je na tej stronie. Jeśli będziesz miała pytania lub wątpliwości, chętnie pomożemy! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów