anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka została uszkodzona podczas transportu

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Witam przychodzę do państwa z takim problemem. Mianowicie sprzedałem miesiąc temu telefon w stanie idealnym. Kupujący kupił ode mnie telefon wszystko ok itp. Przed zapakowaniem zrobiłem zdjęcie telefonu [widać datę i godzinę zrobienia zdjęcia] po czym zapakowałem telefon. Telefon został wysłany i na następny dzień kupujący napisał mi i wysłał zdjęcie, że szkiełko które chroni aparat jest ukruszone. Rozpoczęliśmy dyskusje poprzez allegro i allegro zaproponowało aby kupujący zgłosił sprawę na policje i skorzystał z POK, mimo, że uszkodzenie nie powstało z mojej winy bo jest to niewykonalne abym to uszkodził kilka godzin przed włożeniem do paczkomatu. Dostałem maila, że sprawa została zgłoszona przez kupującego do POK, co mogę w tej sytuacji zrobić? Wszystkie moje opinie są pozytywne na 5 gwiazdek i 1 raz spotykam się z taką sytuacją.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mikeza
#20 Guru#

@Sergiusz0101  trudna sprawa, bo do końca nie będzie wiadomo, czy uszkodzenie powstało podczas transportu, czy już na  miejscu podczas użytkowania telefonu przez osobę, która go kupiła. A jaka to była przesyłka ? Bo zasadniczo kupujący powinien przy odbiorze obejrzeć sprzęt i od razu zgłaszać jakieś problemy. Jeśli paczka była ubezpieczona, można próbować szarpać się z przewoźnikiem, ale to droga przez mękę.

Ja bym zrobił tak: dla świętego spokoju dał jakiś rabat klientowi, może go to udobrucha i zapomniał o temacie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Telefon został dostarczony do paczkomatu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Czyli świadków brak, bo jakby był kurier to wtedy mógłby zaświadczyć co i jak. To jest takie trochę odbijanie piłeczki, słowo przeciwko słowu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

No niestety, ja mam z kupującym stały kontakt także nie ma sporu i obaj twierdzimy, że stało się to podczas transportu, ale allegro zaproponowało takie rozwiązanie. I teraz pytanie jak to będzie wyglądać?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Sergiusz0101  to może idzie się z nim jednak dogadać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Chciał zwrócić towar, natomiast ja nie mam obowiązku przyjmować go tym bardziej gdy wysłałem w pełni sprawny. Uszkodzenie jest praktycznie niewidoczne z odległości głowa-ręka i w niczym nie przeszkadza, ale sprawa zgłoszona do pok bo już dostałem maila

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sergiusz0101 Nic nie musisz z tym robić. Reklamację możesz uznać, ale nie masz takiego obowiązku jeśli jesteś przekonany, że wysłałeś telefon sprawny. Niech sobie kupujący walczy o odszkodowanie z POK, to nie Twoja sprawa. Żadna policja i Allegro nie ma prawa wymusić na Tobie uznania roszczeń kupującego.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  ja myślę, że to nie jest problem, a raczej ewentualne niskie oceny po transakcji. Może tego obawia się Sergiusz0101. Stąd zawsze lepiej się dogadać niż zlać klienta, tym bardziej, że wygląda na normalnego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Czy jeśli kupujący zgłosił to, to ja będę dostawać jakąś korespondencję z policji? Mimo że nic nie zrobiłem. Dodam tylko, że ja również zakupiłem telefon od tego samego sprzedającego i wystawiłem mu pozytywną opinię.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Sergiusz0101  szczerze, nie mam pojęcia po co w tym wszystkim policja. Zupełnie tego nie rozumiem, będą szukać winnego uszkodzenia przesyłki. To jest lekko chore. Jestem pewien, że oni go pogonią jak tylko się pojawi z takim problemem jak uszkodzona szybka w telefonie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

to nawet nie jest szybka a małe szkiełko od aparatu 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem nikt niczego na policję nie zgłosi, tylko jesteś straszony POK-iem abyś uległ. Policja nie zajmuje się reklamacjami.

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za pomoc, czekam jeszcze na komentarze innych osób. Życzę wesołych świąt 🙂

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

A jeszcze mam pytanie, skoro policja nie zajmuje się takimi rzeczami to dlaczego allegro, chce aby skierować coś takiego na policje. I czy jeśli kupującemu w jakiś cudowny sposób zostanie jakaś część zwrócona to czy ja muszę wtedy oddać tą kwotę allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie musisz oddać. Nie ma takiego zapisu w regulaminie Allegro, który by Cię zobowiązywał do zwrotu kwoty wypłaconej kupującemu z POK. Nie masz obowiązku uznać reklamacji kupującego i Allegro nie może jej uznać za Ciebie. Tylko i wyłącznie sąd mógłby Cię do tego zmusić.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ja Kupujący dostanie odszkodowanie z POK to allegro sobie to ściągnie od sprzedawcy

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem jak w tym przypadku miałoby zostać to przyznane gdy nie ma jednoznacznych dowodów kto przyczynił się do uszkodzenia.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jesli zglosi sprawe na policje i POK wyplaci mu pieniądze to z automatu to co wyplacili doliczą Ci do rachunku

 

Nie ma dowodów ale allegro zawsze wini sprzedającego.

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Ale to raczej nie jest zgodne z prawem 😉

oznacz moderatorów