anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka została uszkodzona podczas transportu

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Witam przychodzę do państwa z takim problemem. Mianowicie sprzedałem miesiąc temu telefon w stanie idealnym. Kupujący kupił ode mnie telefon wszystko ok itp. Przed zapakowaniem zrobiłem zdjęcie telefonu [widać datę i godzinę zrobienia zdjęcia] po czym zapakowałem telefon. Telefon został wysłany i na następny dzień kupujący napisał mi i wysłał zdjęcie, że szkiełko które chroni aparat jest ukruszone. Rozpoczęliśmy dyskusje poprzez allegro i allegro zaproponowało aby kupujący zgłosił sprawę na policje i skorzystał z POK, mimo, że uszkodzenie nie powstało z mojej winy bo jest to niewykonalne abym to uszkodził kilka godzin przed włożeniem do paczkomatu. Dostałem maila, że sprawa została zgłoszona przez kupującego do POK, co mogę w tej sytuacji zrobić? Wszystkie moje opinie są pozytywne na 5 gwiazdek i 1 raz spotykam się z taką sytuacją.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

schroniskobukowi
#8 Zapaleniec#

Trzeba się wreszcie nauczyc: jak przesyłka jest wartościowa i może ulec uszkodzoniu  taki przedmiot wysyła się z dodatkowa usługa: sprawdź paczke w obecności kuriera. W każdej firmie kurierskiej dopłaca się za to kilka złotych, ale przy drogich rzeczach warto 

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Ale kupujący wybrał sposób wysyłki do paczkomatu, więc nie było takiej możliwości 

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Według państwa jak może skończyć się ta sprawa? 1 raz mnie coś takiego spotyka, więc wole mieć jakiś zarys tego. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Jak to ściągnie? Jakim prawem? Sami sobie pobiorą z jego konta? Fakturę to każdy każdemu może wystawić.  Allegro to nie państwo w państwie.

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, nie wyobrażam sobie raczej takiej sytuacji, nie dość, że komiczne to niezgodne z polskim prawem. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 punkty z regulaminu pok

Kupujący oświadcza, że z chwilą dokonania przez Allegro.pl wypłaty rekompensaty, o którą wnosił, przenosi na Allegro.pl, wszelkie przysługujące mu wierzytelności względem Sprzedającego z tytułu niewywiązania się przez niego ze zobowiązań wynikających z umowy zawartej w ramach Transakcji, stanowiącej przedmiot zgłoszenia.

W przypadku podjęcia przez Allegro.pl decyzji o wypłacie rekompensaty z tytułu Programu Ochrony Kupujących konto Sprzedającego może zostać zablokowane do chwili wyjaśnienia sprawy lub zwrotu wypłaconej rekompensaty.

 

ja też sie pytałem allegro jakim prawem to zrobi - twierdzili, że Kupujący przenosi na nich swoje prawa i roszczenia, więc to oni będą prawnie gnębić sprzedawcę

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sergiusz0101 rozumiem, że sprzedaż odbyła się prywatnie. Nie widzę na Twoim koncie statusu firma. Natomiast jeśli telefon był zgodny z opisem i kupujący nie zgłosił wcześniej problemu to nie masz obowiązku przyjmowania reklamacji (nie jesteś firmą). Jednak widzę, że kupujący sprawdził telefon zaraz po wyjęciu go z paczkomatu i dyskusja toczy się od 13.03. Widzę też, że sytuacja jest dość złożona i nie możecie dojść do porozumienia.

Przypominam, że jeśli zdarzy się, że towar będzie posiadał ukryte wady, to kupujący będzie mógł skorzystać z rękojmi. Choć nie będzie mógł odstąpić od umowy na podstawie prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, będzie to mógł zrobić, korzystając właśnie z rękojmi. Przy okazji będzie można zażądać zwrotu pieniędzy. W ostateczności trzeba udać się do sądu.

 

Niestety, tak jak odpowiadali nasi pracownicy - nie jesteśmy stroną w tym konflikcie, udostępniamy jedynie narzędzia i sugerujemy rozwiązania.

 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów