anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pani dokonała zwrotu swetra nie zakupionego u mnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
MonikaBerger
#9 Pomysłodawca#

Witam, Mam następujący problem... Pani zakupiła u mnie swetr świąteczny, nie pasował jej , więc dokonała zwrotu. Dziś przyszła owa paczka, ale w środku zamiast tego swetra, okazało się że jest inny bez metki, nie kupiony u mnie. Co ja mam teraz zrobic? Wiadomo ze muszę odmówić zwrotów kosztów, ale co ze swetrem? Wypadało by go odesłać ale na czyj koszt? Prywatnie? Czy jakoś przez allegro? Pomóżcie...

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kostas11
#21 Demiurg#

@MonikaBerger odrzuć zwrot i poproś o odebranie swetra, niech przeleje Ci kasę lub podeśle etykietę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@MonikaBerger sprzedajesz jako firma?
informujesz kupującą że czekasz na swój towar przez panel wiadomości bo to co przyszło nie jest zakupem u ciebie i może sobie odebrać sweterek sama pod adresem firmy lub przysłać opłaconą etykietę na transport zwrotny, jeśli zwrot zgłoszony o czasie to wstrzymujesz się z wypłaceniem zwrotu zgodnie z ustawą do chwili odesłania prawidłowego towaru (nie wolno ci odmówić zwrotu bo cię allegro ukrzyżuje). Plus jak nie odsyła dalej to należy ją poinformować że za każdy dzień oczekiwania po 14dniowym okresie kiedy miała odesłać zwrot zostanie naliczona opłata za bezumowne korzystanie z towaru, który zgodnie z prawem nie jest jej własnością z kwocie x (przyjmij jakieś realne wyliczenia), o którą zostanie obniżona kwota zwrotu gdy towar prawidłowy do ciebie dotrze (informujesz przed upływem 14dni na odesłanie). Jak zacznie się awanturować np w dyskusji informujesz grzecznie że odesłanie nie tego towaru, który się zakupiło tu skonfrontuj zdjęcia tego co doszło z zakupem wyczerpuje znamiona czynu zabronionego oszustwa z art 286 kk i jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 8 lat. Masz prawo takie zawiadomienie na policji zgłosić i wtedy policja sprawdzi czy pomyliła sweterki bezpośrednio u źródła.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

pamiętaj że do celów dowodowych należy nagrywać filmiki z odebrania paczki od tej kupującej plus archiwizować wiadomości i dyskusje allegro np robiąc screenshooty. Jest to częsty przykład wyłudzeń na allegro na to ja takie dostałam jak odesłałam zwrot mi się należy... chyba że w tym przypadku pomyliła się babka... Na przyszłość polecam kupić kamerkę i nagrywać pakowanie i rozpakowywanie każdej rzeczy i archiwizować 3 miesiące unikniesz szarpania się z patokupującymi i od razu dowód na policję by ta wyprostowała cwaniaka. tu masz artykuł pod linkiem https://srodmiescie.policja.gov.pl/rs/aktualnosci/123748,Kupil-sprawny-monitor-a-odeslal-swoj-uszkod...

oznacz moderatorów