anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paragon Czechy obca waluta

artwinsl
#7 Wielbiciel#

Sprzedaż do Czech osoba prywatna. Dostałem płatność w obcej walucie. Jak wybić paragon? Skoro pieniądze nie będę od razu wypłacał a po przewalutowaniu za jakiś czas nie wiem ile otrzymam pln

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@artwinsl przesyłam artykuł, który mam nadzieję, że pomoże rozwiązać ten problem. Nie udzielamy porad księgowych, więc dla pewności polecam skonsultować się z osobą, która zajmuje się księgowością. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@artwinsl Ciebie nie interesuje kurs po przewalutowaniu 🙂 Nabijasz na kasę - rozliczasz sprzedaż po kursie średnim z dnia poprzedniego NBP ( powinna mieć przelicznik sprawdź instrukcję ) lub wystawiaj FV w koronach ( księgowa przeliczy przy ewidencji ) pamiętaj że łatwiej będzie Ci to rozliczyć na podstawie faktur bo musisz prowadzić za ile zostało sprzedane do danego kraju a po wyżej 10 000 euro zgłaszasz do OSS i tu ciekawostka rozliczne jest to w euro i deklaracja też jest w euro po kursie na koniec kwartału ale nie NBP tylko EBC 😄 Więc jak widzisz za ile i kiedy wymienisz korony to albo będziesz na + albo na - 😞

Więc zamiast bazować na poradach z forum udaj się do księgowej po konkrety jak Cię rozliczy !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów