anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza sprzedaż na Allegro Lokalnie dziwna wiadomość

MAMY ROZWIĄZANIE!
KarRut
#2 Obserwator#

Dzień dobry, sprzedaję pierwszy raz na allegro lokalnie, dostałem informację że osoba jest zainteresowana zakupem i prosi o telefon w celu dokonania płatności. Numer podałem przyszedł jakiś dziwny sms z tytułem wiadomości jak od Allegro gdzie dostawałem inne wiadomości w celu weryfikacji konta (ten sam wątek)

Płatności nie ma do dziś.Nadawca wiadomości AllegroNadawca wiadomości Allegro2 część2 część1 część

Nie wiem co zrobić. Pomocy!?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KarRut Cześć. Dziękuję za zgłoszenie, na tym koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy. 

Jest to próba wyłudzenia. Nie podawaj proszę swojego telefonu ani mejla na Lokalnie, żaden kupujący nie potrzebuje takich informacji do sfinalizowania transakcji. 

Nie wchodź w link z SMSa, a jeśli już do tego doszło, to przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym. 

Jeśli ktoś rzeczywiście zakupi u Ciebie przedmiot z Lokalnie, to status płatności sprawdzisz w zakładce Zamówienia od kupujących

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
KarRut
#2 Obserwator#

wszedłem na linka ale nic nie klikałem bo wzbudziło to moją niepewność, zdziwiło mnie to że wiadomość przyszła od nadawcy Allegro gdzie w historii wiadomości mam ilnki do weryfikacji hasła na allegro, to wzbudziło moje zaufanie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KarRut W takim razie przeskanuj swoje urządzenie. Dla pewności możesz też włączyć logowanie dwuetapowe na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ooo, co ciekawe, to jednak moderatorki żyją i szybko potrafią jednak odpowiedzieć ?  Tu wystarczyło 8 minut ?  A co z innymi tematami  ?  Bo tam takie szybkie nie jesteście do odpowiedzi i wyjaśnień ?

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Które wątki masz na myśli? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

No daj spokój proszę cię ? Kpisz czy o drogę pytasz ? Tutaj, https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/naliczymy-op%C5%82at%C4%99-1-z%C5%82-od-ka...

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2  Jest to decyzja biznesowa i nie ma w tym wątku niczego do dodania. Od każdego sprzedawcy zależy, czy wybierze opcję abonamentu (w tym przypadku stawka jest stała i naliczana co miesiąc) czy nie. Stała miesięczna opłata za abonament jest opłacalna już przy sprzedaży wyższej niż z 49 ofert. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

No. Tak jak pisałem przecież .  Ale tak po ludzku patrząc ? Naprawde  @ko_alka , wkleiłaś kolejną formułkę  😉 I nic poza tym 😉 W dodatku nie w temacie ,  Zajeta pracowniczko korpo ....

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

niestety takie są realia allegro lokalnie, więcej tam prób wyłudzenia, niż realnych transakcji. Omijam ten twór szerokim łukiem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów