anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy zwrot od klienta...

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Zamówił w zeszły w piątek (wysyłka SMART=, wczoraj paczkę wyciągnął z paczkomatu. Dzisiaj natomiast zgłosił zwrot bez podania przyczyny. Płacił przez Allegro Pay.

Pytanie ile czasu klient ma na nadanie paczki zwrotnej do mnie? Czy jest jakiś obowiązujący zakres czasu na nadanie paczki i czy jest jakiś zakres czasu w którym muszę zwrócić kasę do allegro jeżeli płacił przez pay?

I co z prowizją inpostu za paczkę wysłaną smartem - 5,99zl pobrali? Zamówienie za 299zł

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@Skill_Player ile ma na odesłanie całe życie 😄 bo nie podlegasz pod ustawę a dałeś 14 dni na odstąpienie a nie określiłeś w jakim czasie ma odesłać 😄

Ile masz na oddanie kasy, jak najszybciej po otrzymaniu towaru bo tu też nie wiążą Cię żadne przepisy 

Kod jest ważny 14 dni wiec tyle ma na nadanie 🙂

InPost nie pobiera prowizji, jest to dopłata do smarta, bezzwrotna 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@kostas11 bezzwrotna opłata? 🤣 To mi jako prywatnemu sprzedawcy chyba bardziej opłaca się oferować darmową wysyłkę szczególnie w przypadku przedmiotów powyżej 300zł (bo koszt podobny) aniżeli dorabiać pazerne allegro w przypadku gdy klient chce zwrócić z jakiegoś powodu.

@kostas11 jeszcze jedno klient jest z tego samego miast co ja. Może lepiej zadzwonić i zaproponować, że podjade do niego i odbiore (czasami "kręcę się" po mieście) tak aby za długo nie trzymał sprzętu?

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak jestes prywatny sprzedajacy to nie wiem po co ci smart, skoro bez niego mozesz nie przyjmowac zwrotow. Jak sprzedajesz uzywki to wylacz w aukcji rekojmie 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@az1rael  chodzi o większe uatrakcyjnienie oferty sprzedaży. Przez ostatni rok nie mogłem nawet ze SMARTem wystawiać bo mi jeden jegomość wystawił niesłusznego nega  a ciężko dociułać komentarzy jak nie chce się kupującym ich wystawiać 😂 co kiedyś byo nie do pomyślenia, żeby na allegro komenta nie wystawić 😂

 W części ofert oferowałem po prostu bezpłatną dostawę tak abyzwiększyć zainteresowanie i jakoś szło więc się zastanawiam teraz czy przełączyć tak jak poprzednio, powiedzmy powyżej 300zł  na bezpłatną dostawę.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie kupowac uzywki bez rekojmi. Znam takich ktorzy na dzien dobry takie aukcje wrzucaja do smietnika.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:104371448 nikt mu nie karze kupować, ale jeśli sprzedający się nie chce potem bujać z klientem co po nie przyjęciu zwrotu uszkadza przedmiot i reklamuje z rękojmi o zwrot kasy to wiesz są ludzie i parapety, AL to rak i w sumie ciężko za używaną rzecz wymagać od sprzedającego rękojmi jak się sprzedający nie zna nawet na tym co sprzedaje np sprzedaję stary laptop bo kupił nowy a potem ktoś go na koszty z tytułu rękojmi ciąga a on nawet nie wie jak się do bebechów lapka dostać, co innego jak sprzedający odsprzedaje używki z asortymentu co się na nim zna i umie sam naprawić wtedy to jeszcze ma sens bo może się uda naprawić tanio 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Skill_Player czekaj czekaj... czesto zabierasz uczenie głos...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448  nie wiem o co kaman ale może zobacz czy nie ma cię gdzieś indziej? OK>? 🤣

Rękojmię wyłączyłem właśnie po akcji z owym klientem. Jaka rękojmia w przypadku używanej rzeczy? Jakaś niedorzeczność. Niech się w to bawią przy fabrycznie nowych sprzętach a nie przy używkach.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Skill_Player jakbys nie wiedzial a zapewnie nie wiesz po tym co czesto piszesz, sprzedawcy nowych rzeczy czesto wylaczają rękojmię.

Uzywki bez rekojmi biorac pod uwage Allegro Lokalnie to jakies totalne nieporozumienie.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 ja jak mam coś do opylenia to przeważnie - "bo mi kumpel przyniesie bo leżało w szafie" lub robiłem komuś modernizację na nowszy sprzęt.

A co więcej np. po grzyba mi jako kupującemu rękojmia na np. CPU? Jak to się nie psuje. Montujesz i "zapominasz", podobnie pamięci ram. Najczęściej psują się karty graficzne jeżeli chodzi o elektronikę komputerową, sprzedałem ich kilka na Allegro przez ponad rok i żadnego zwrotu.

Trzeba wiedzieć od kogo kupić aby było dobre na długo (czyli ode mnie ^^ 😛 ) Allegro lokalnie to jest "kiła i mogiła". Dzisiaj rozmawiałem z gościem który miał ponad 6000 komentów na allegro i jak je mu usunęłi to usunął konto 😂 a allegro lokalnie to wg. niego szambo 😂

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Rozumiem, ze z pamięciami RAM po OC jest wszystko ok? Z kartą graficzną (z koparki) też jest wszystko w porządku...? z procesorem po kreceniu i badziewnym chlodzeniu tez jest ok? 😄

Widać, że wiesz o czym piszesz.
Ale spoko.
Można i tak.

oznacz moderatorów