anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pismo z Urzędu Skarbowego

elalidwin
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedaję na Allegro nowe rzeczy, które pozostały mi z Tupperware.Nie mam działalności gospodarczej. Otrzymałam pismo z Urzędu Skarbowego, celem wyjaśnienia ciągłej aktywności sprzedaży. Co teraz mam zrobić? Jakie mogą być konsekwencje tego?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Jak to co masz zrobić.

Złożyć wyjaśnienia 😮

Konsekwencje moga być różne; zapłata zaległego podatku z odsetkami, jakieś kary. Może też ZUS cię weźmie w obroty bo będzie chciał zaległą daninę (składki).

Wachlarz jest szeroki.

W internecie są opisane historie takich osob jak Ty.
Poszukaj, poczytaj (jakąś kobitkę dojechał U.S. za rzekome wyprzedaży zawartości jej szaf (ciuchów w których juz nie chodzila)).

Swoją drogą "odważna" byłaś/jesteś.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@elalidwin  wszystko zależy od urzędu oraz od tego jak wytłumaczysz swoja sprzedaż. Pamietaj że teraz nie mozna już naginać rzeczywistości jak kiedyś. Nawet bez Twojej wiedzy Urząd Skarbowy mógł juz wystąpić o wyciąg z Twojego konta i dzieki temu kontroler może dokładnie wiedzieć co, na jakim portalu i za ile sprzedałaś. Wiec skoro już jest takie pismo to byc może taka kontrola rachunku juz nastąpila. Lecz wcale nie musi tak być. Po prostu jest to możliwe a jakąś podstawe US mieć musiał skoro takie pismo wystosował.

Co za to grozi....

Cóz poczytaj w necie. Ja na szybko znalazłem taki artykuł:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/919623,dzialalnosc-gospodarcza-w-szarej-strefie-kary.html

Więcej pewnie powiedzą ci Urzednicy. Tak czy inaczej . Powodzenia.

oznacz moderatorów