anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pośrednictwo w sprzedaży

Maku202
#7 Wielbiciel#

Witam, jeśli można podpinam się pod temat.

Kilka tygodni temu, znalazłem na Facebook w grupie o pracy zdalnej ofertę współpracy z właścicielem elektroniki. Zaproponował mi współpracę, skorzystałem z niej mimo wielu wątpliwości..wystawiony został jeden telefon który się sprzedał.. W ten weekend zostały wystawione kolejne dwa, których fizycznie nie posiadam, zostały mi przesłane tylko zdjęcia pudełek i faktury. Moje konto zostało zablokowane.

Czy w tej sytuacji oznacza to, iż konto już nie zostanie odblokowanie? Jakie mogą być konsekwencje pracy zdalnej jako pośrednik w sprzedaży?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@Maku202  takie że Ty bierzesz wszystko na siebie, zwroty, reklamacje, działalność, zgłoszenie do gioś itp. kwestia tez czy to legalna współpraca czy ktoś Cię robi w konia 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Maku202 Niestety ale wygląda to na przekręt "na słupa".... Czy ten jeden telefon został dostarczony? Allegro wie, ze sprzedaż elektroniki przez osoby bez dużej ilości transakcji to potencjalne ryzyko - dlatego sprawdza. Tak Twoje konto może być już definitywnie zablokowane.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash czasami blokują to czasu doręczenia towaru, takie zabezpieczenie 🙂

@Maku202 a konsekwencje masz takie że już nie założysz żadnego konta na allegro dopuki nie odblokujesz tego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@kostas11 Odblokowaniem było by przesłanie zdjęć telefonów w tle z dowodem. Takich zdjęć nie mogę przesłać. 

Allegro tego się wytłumaczyć nie da.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Maku202  sprzedałeś i co towar wysłany, kasę masz Ty czy jest na Payu, czy przelałeś, skoro masz współpracę to niech Ci podeślą więcej zdjęć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Maku202 Się nie da, bo Allegro ryzykuje swoimi pieniędzmi, które będzie musiało wypłacić kupującemu z Programu Ochrony Kupujących, jeśli nie otrzyma telefonu, a potem będzie wymagało zwrotu pieniędzy od Ciebie. Lepiej nie kombinuj w ten sposób. Niech sobie Twój "pracodawca" sam sprzedaje te telefony na własne ryzyko. 

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Z tego co piszesz, rozumiem że o koncie allegro mogę zapomnieć? 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Maku202 Takie coś przechodzi tylko gdy masz ciągłą sprzedaż.

Chyba, że piszesz o Dropshippingu, to może być kłopot. Nie wiem czy tyczy się to wszystkich kategorii, ale w dropshippingu do kwot 200~ zł nie miałem problemów, ale to pewnie kwestia kategorii. Szczerze, to ja nie polecam dropshippingu, bo ostatnio są spore problemy na Allegro, nawet już po tematach tutaj widać - blokują niektórym konta. Allegro twierdzi, że może Ci nagle zabraknąć towaru, przez co nie będziesz wywiązywać się z umowy sprzedaży.

Z jednej strony to zrozumiałe, bo sprzedajesz towar z czyjegoś magazynu i tylko udostępniasz ofertę, z drugiej sprzedajesz towar, którego nie masz. W dropshipping wchodzi się tylko jeżeli jest to hurtownia zapewniająca bezproblemową integrację na wypadek braku towaru.

Jeżeli nie piszesz o dropshippingu, zignorować post 😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  sam se dopUki 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Podejmując taką współpracę bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność, której uniknie prawdziwy sprzedawca w przypadku niewywiązania się z transakcji. W sprawie blokady pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

Już pisali allegro w tej sprawie, jednak nie mogę przesłać zdjęć produktów na tle z dowodem osobistym gdyż ich fizycznie nie posiadam

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Maku202 Gratuluję, najprawdopodobniej właśnie zostałeś tzw. słupem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów