anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatki allegro

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

Cześć. Działalność nierejestrowa, dropshipping Allegro-Allegro. Czy jest jakaś opcja żeby pobrać zestawienie tego co sprzedałem i tego co kupiłem na allegro żeby w kwietniu kiedy będzie trzeba zapłacić PIT-36 zanieść to elegancko księgowej żeby zajęła się resztą czy muszę wpisywać wszystko ręcznie w excelu i to liczyć? Z góry dziękuję ;).

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Halfrunt
#18 Luminarz#

a co chcesz liczyć w tym Exelu, chyba nie zakupy towaru, bo do działalności nierejestrowanej liczysz tylko przychód, a nie dochód. 

oznacz moderatorów

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

Ale przecież trzeba zapłacić podatek dochodowy pit 36 prawda? "Prowadzenie tzw. działalności nierejestrowanej nie zwalnia z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego z tytułu osiąganych dochodów, przychody z tego tytułu nie są bowiem zwolnione od podatku" źródło: Poradnik Przedsiębiorcy

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No to robisz zestawieniem przychodu/, sprzedaży za dany miesiąc generujesz w Allegro. Możesz też wyliczyć je od wpływów na konto.

Chyba tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-09-18&dateTo=2023-...

oznacz moderatorów

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

No właśnie też to znalazłem tylko myślę jak dochód z tego obliczyć w miarę sprawnie bo dochodzi do tego prowizja allegro która nie jest uwzględniona w tych danych.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Do podatku to musisz ręcznie liczyć.

oznacz moderatorów

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

tak wiem. Czytam dalej i znowu pisze o dochodzie: "Podatek PIT płacimy od dochodów uzyskanych z różnych źródeł, natomiast dochody to przychody pomniejszone o koszty ich uzyskania."

oznacz moderatorów

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

No właśnie chyba trzeba bo nic innego do głowy nie przychodzi mi

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Albo, podatek wyliczysz na podstawienie wpływów na konto, pomniejszony o faktury/dowody zakupu. 

oznacz moderatorów

AllJustShop
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomysł 😉

oznacz moderatorów