anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzana transkacja

marsuk
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem na sprzedaż laptopa (cena 3900).

Wczoraj dostałem info od allegro że klient go kupił, poprzez PayU karta Visa dokonał płatności.

Faktycznie kwota wraz z przesyłką pojawiła się na moim koncie, nie dowierzając zleciłem nawet jej przelanie na moje prywatne konto. Pieniądze mam, mam również dane do wysyłki paczkomatem.

Allegro naliczyło nawet prowizję od sprzedaży

Klient o "ruskim" brzmieniu nazwiska, z adresem mailowym który po polsku znaczy "pozwól mi pozostać anonimowym -małpa- mail.ru" z danymi do wysyłki do paczkomatu w Polsce.

Brak z nim kontaktu, nie odpisał na maila, nie odpisuje na smsa, nie odbiera telefonu.

Niby wszystko jest w porządku - ale czy słusznie boję się że on może przesyłkę odebrać, otworzyć "rozbebeszyć" laptopa i próbować mi go zwrócić z żądaniem zwrotu pieniędzy?

Może nie potrzebnie sie "uruchamiam" - ale wolę podpytać bo może lepiej nie wysyłać, oddać kasę....

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@marsuk Wystawiłeś, kupił, zapłacił, masz obowiązek wysłania. Może zawsze reklamować.

oznacz moderatorów

marsuk
#8 Zapaleniec#

Oj, dzieki serdeczne za info.

Tak, poczuwam się nawet do obowiązku wysłania _bez dwóch zdań. 

a w jaki sposób można się zabezpieczyć że laptop jest sprawny przed wysyłką, że nikt go nie otwierał? 

oznacz moderatorów

marsuk
#8 Zapaleniec#

Czy można jakoś sprawdzić klienta na allegro lokalnie który ma tylko numer (Client:numer) kupujący?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@marsuk Nie możesz się zabezpieczyć, odpowiadasz za wady z rękojmi przez 2 lata. Jeżeli kupujący otrzyma towar niesprawny lub towar, który się zepsuje, może Ci złożyć reklamację, a Ty musisz ją rozpatrzyć. To, że laptop jest sprawny, twierdzisz tylko Ty, kupujący może mieć inne zdanie. Jeśli będzie problem, nabywca może otworzyć spór i wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, co zazwyczaj oznacza problemy dla sprzedawcy. Jeśli nie jesteś pewien pełnej zgodności towaru z opisem, lepiej go nie sprzedawaj na Allegro.

oznacz moderatorów

marsuk
#8 Zapaleniec#

Towaru jestem pewien... nie musze się obawiać...

Może nie potrzebnie martwię się na zapas....

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@marsuk Pewności nie masz nigdy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@marsuk licytacje na Allegro Lokalnie są wiążące, dlatego powinieneś wysłać komputer Kupującemu. Sprawdziłam jego konto, nie znalazłam nic co wzbudziłoby moje podejrzenia. Jeżeli chcesz zabezpieczyć się przed ewentualną reklamacją (której masz prawo nie uznać) udokumentuj np. nagrywając filmik, że wysyłany produkt działa oraz jest odpowiednio zapakowany.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

marsuk
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informacje.

Towar już wysłałem, zrobiłem sobie zdjęcia przed pakowaniem, w trakcie oraz podczas wkładania do paczkomatu. Pewnie nie potrzebnie się uruchiłem, ale tak jakoś podświadomie wyczuwałem jakiś przekręt, tym bardziej że miałam wobec tego sprzętu trochę dziwnych zapytań. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam. Mariusz

oznacz moderatorów