anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany link

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem linka do sprzedanego ogłoszenia sms-em od Allegro, gdy w niego wszedłem widze napis „Twoja płatność się powiodła!” Niżej przycisk Dalej, gdy w niego klikam jest zwykle przekierowanie do swojego Banku z listy 10 różnych banków.

Nie byłoby w tym wywodzie nic dziwnego gdyby nie fakt ze zauważyłem, że link do tej konkretnej transakcji ze strony Allegro zaczyna się tak: https://allegroloka1nie-shipment/ .  A cały zakup nie byl tj. kontynuowany w aplikacji tylko w wyszukiwarce.

oczywiscie dalej nie kontynuowałem. Chce wiedzieć czy to jest normalne, czy jednak jest w tej transakcji coś podejrzanego

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Ty jesteś kupujący czy sprzedajacy?

oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

Sprzedający

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie klikaj w nic, kupujący jak zapłaci to środki będą na koncie allegro i niczego kupujący nie potrzebuje i może być to próba oszustwa.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Oczywiście, że oszustwo.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:97603406 Dziękuję za zachowanie czujności i ostrożności. Oczywiście ta wiadomość nie pochodzi od nas. Jeśli to nie problem, prześlij ją proszę do nas za pomocą opcji "przekaż dalej" na adres phishing@allegro.pl. Z góry dziękuję. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

No dobrze nie od was, ale to jest wiadomość prosto od Allegro, od którego dostawałem tez min. wiadomości o logowaniu do aplikacji Allegro przez potwierdzenie smsem, więc mam rozumieć ze jakiś oszust jest podłączony do głównego centrum powiadomień Allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak już bywały tu takie wątki, pomysłowość oszustów jest duża. Tak jest to od Allegro"Niby".

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:97603406 Czy możesz wstawić tutaj zrzut tej wiadomości wraz z widocznym adresem nadawcy?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

FF2A49A8-3F7F-4439-A54F-9881A596A1CF.png

oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

22414AD3-74AC-47E0-9EDC-8A9E2B0600AC.png

 a to jest jak już wszedłem w ten link

oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

Na pierwszym załączonym obrazku ten link to jest fałszywa wiadomość, reszta wiadomości to potwierdzenie kodem sms

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:97603406 Dziękuję, czy wcześniej ktoś kontaktował się z Tobą w tej sprawie? Dostałeś jakąkolwiek wiadomość od potencjalnego kupującego? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

Nie, w wiadomościach na Allegro i na własnych nic nie miałem, choć podałem nr. telefonu. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:97603406 Jeśli sam podałeś numer swojego telefonu innemu użytkownikowi, to mamy przyczynę tej sytuacji. Ktoś próbował się podszyć pod nasz numer i wyłudzić od Ciebie dane lub pieniądze. Bardzo dobrze, że jesteś czujny i nie klikaj proszę w żadne linki w niej zawarte. Polecam też włączyć dwustopniowe logowanie, które uchroni Twoje konto przed użyciem go przez inne osoby.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:97603406
#7 Wielbiciel#

Nr. telefonu podałem jedynie przy wstawianiu tego konkretnego ogłoszenia. Nikt się przez Allegro ze mną nie kontaktował wiec osobom trzecim bezpośrednio go nie podawałem 

oznacz moderatorów

dopesmoker22
#1 Nowicjusz#

Witam, ale dlaczego ten sms przyszedł od Allegro? Ja również dzisiaj dostałem wiadomość, która ewidentnie jest oszustwem i również otrzymałem ją od Allegro. Podałem na aukcji mój numer, akceptuję, że mogę dostawać fałszywe wiadomości, ale dlaczego ona jest wysłana z konta Allegro?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dopesmoker22 niestety hakerzy obecnie mają coraz więcej metod i potrafią maskować numery telefonu, w ten sposób mogą kontaktować się nawet z zaufanych numerów telefonów. Dlatego trzeba zawsze zwracać uwagę na treści wiadomości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów