anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podpinanie kodów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

Mam do wystawienie kilka aukcji które nie mają kodów ean (handmade) przy wystawianiu aukcji taki kod jest potrzebny tylko nie wiem skąd mam go wziąć. Znalazłam stronę godzinę można wykupić, czy tak jest prawidłowo ? Nie wiem też o co chodzi z podpinaniem aukcji. Przy wystawianiu wyskoczyła mi podpowiedź podpięcia pod inną istniejącą już aukcję, ale dostałam wiadomość że tak nie można

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @Client:103615100
Jeśli Twoje produktu są handmade i nie posiadają kodów EAN, to proponuję dwa rozwiązania. 
Pierwszym jest wystawienie ofert na Allegro Lokalnie, które jest miejscem dedykowanym okazjonalnym transakcjom. 
Drugim jest wykupienie puli kodów EAN z bazy GS1: https://www.gs1pl.org/zamow-kod-kreskowy.   

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, a co z podpinaniem aukcji ? Jest to zabronione? Czy mogę tylko podpinać swoje nowe do poprzednich? 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103615100, możesz wiązać swoje oferty z produktami dostępnymi w Katalogu produktów. Musisz mieć jednak pewność, że oferowany asortyment jest w 100% zgodny z produktem (te same parametry, kod EAN). 
Jeśli Twoje stare produkty były dokładnie takie same, jak te nowe, to nie ma żadnych przeciwwskazań. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku gdy podpięłam się pod jakiś produkt z katalogu i teraz osoba która to wystawiła oskarża mnie o naruszenie zasad allegro. Z allegro również dostałam ostrzeżenie 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103615100, proszę, podaj numer oferty, której dotyczy ten problem.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

Numer oferty: 16298046689

 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103615100, w przypadku wskazanej oferty nie wysyłaliśmy ostrzeżenia. Widzę, że wysyłaliśmy je do innej oferty, która nie jest powiązana z Katalogiem. 
Nie możesz kopiować materiałów z ofert innych sprzedających bez ich zgody. Za naruszenie praw autorskich grożą Ci konsekwencje prawne. My natomiast możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i wysłać Ci ostrzeżenie. Możesz jedynie korzystać danych z Katalogu produktów

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że nie mogę, ale żadna z tych rzeczy nie została zakupiona na allegro, a zdjęcia robiłam z produktów które mam w domu. Akcja jest podobna, bo równiej jest to zestaw prezentowy, ale myślę że mogę sprzedawać swój nawet jeśli podobne są już sprzedawane. Osoba która oskarżyła mnie o naruszenie odnosi się również do drewnianej tabliczki którą użyłam jako dodatek do zdjęć, ale chyba nie mają zastrzeżonych praw autorskich do wszystkich tabliczek. 
podsumowując mogę być podpięta pod ich aukcję, ale bez tabliczki, tak ? 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103615100, możesz podpiąć swoją ofertę pod produkt z Katalogu (jeśli są w 100% zgodne) i możesz korzystać ze zdjęć i opisu z Katalogu, ale nie możesz kopiować materiałów z ofert innych sprzedających bez ich zgody, czyli np. skopiować ich zdjęć i opisów stricte z ofert. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:103615100
#7 Wielbiciel#

A mogę się jakoś odwołać do tego ostrzeżenia ? Bo zdjęcia robiłam sama i opis również. Nie ma ani jednej rzeczy z innej aukcji 

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103615100, proszę, napisz przez formularz i podaj szczegóły 🙂  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów