anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podstawa prawna do wypłaty przez Allegro nieuznanej reklamacji

alucom
#8 Zapaleniec#

Klient zakupił towar. Posłałem. Otrzymałem negatywa że towar wadliwy.  Towar odesłał. Zbadaliśmy towar  , reklamacja okazała się bezpodstawna. Towar był dobry. Po prostu znalazł wyrób o 50% tańszy. Odesłał go paczką za 128 !!! zł podczas gdy sam wysyła na Allegro za 25 zł. Przesłałem mu pismo odmowne reklamacji. Zadzwonił telefonicznie i ustaliliśmy że zrobię mu odstąpienia od umowy. Zgodził się. Mam nagraną rozmowę. Zakończył dyskusję. Następnego dnia wznowił dyskusję zażądał zwrotu 128 zł bo jak mu zwróciłem pieniądze to znaczy że uznałem mu reklamację. Allegro stwierdziło że mam rację ale i tak ściągnęli mi z mojego konta 128 zł. Czy ktoś zna podstawę prawną która upoważnia Allegro o uznawaniu reklamacji lub nie ? To producent lub sprzedawca rozpatruje zasadność reklamacji a nie listonosz , kominiarz lub Allegro. W tym wypadku Allegro uznało zasadność reklamacji i pobrało mi kasę.  Aktualnie sprawa jest skierowana do mojego adwokata.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

alucom
#8 Zapaleniec#

Allegro ma to głęboko w d***e - płacą nie ze swoich. "Ochrona kupujących" a gdzie jest "ochrona sprzedających" ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

😡

oznacz moderatorów

alucom
#8 Zapaleniec#

Tak to że zwróciłem to był mój błąd. Kupujący o mało się nie rozpłatał w rozmowie tel ( inwalida na wózku ) że uznałem że odpuszczę i zwrócę mu kasę jako odstąpienie od umowy chociaż nawet tego nie byłem zobowiązany robić. Miałem go poinformować iż reklamacja została odrzucona i towar jest odebrany we firmie ACME - Rybnik.  Niestety tacy właśnie nieuczciwi inwalidzi psują opinię uczciwym inwalidom. Na przyszłość będę patrzył na każdego jak oszusta nawet niepełnosprawnego. A co najlepsze odesłał towar za 128 zł !!!  INpost a pisze możliwie najtańszym kosztem. Sam handluje na Allegro i wysyła paczki za 25,oo zł a mnie odesłał za 128,00 zł To samo co dostał. Zasymulowałem wysyłkę paczki 40x40x40x40 cm 10 kg.- wyszło 25,00 zł. Zaznaczyłem nawet ubezpieczenia na milion zł nie przyjęło. Tylko do 6.000,00 zł. Więc nie wiem jak to nadał. Kolejny temat dla mojego adwokata.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Allegro traktuje dwie czynności prawne jako jedno, twój błąd bo trzeba było w materiałach allegro zgłosić odrzucenie reklamacji a potem zrobić odstąpienie od umowy

@LEW433 prosty przypadek, kupujący kupuje towar, tego samego dnia zgłasza reklamację, sprzedawca ją szybko rozpatruje i twierdzi, że działa.

Czy kupujący bo nie minęło jeszcze 14dni ma prawo do odstąpienia od umowy?

Czy złożenie reklamacji uniemożliwia odstąpienie od umowy?

Czy uznanie takiego odstąpienia od umowy jest uznaniem reklamacji?

 

Ja tutaj na forum opisywałem kilkukrotnie nasze identyczne podobne przypadki, gdzie allegro próbowało nas obciążać wypłatami z allegro protect mimo odrzucenia reklamacji z powodu prawidłowego działania sprzętu.

Opisywałem także, że moderatory nie odróżniają przepisów z jakiego powodu kupujący może odstąpić od umowy, a mogą to być różne czynności prawne

 

@alucom sprawdź u kuriera jakie wymiary i wagę zadeklarował kupujący.

Napisz co Ci napisało allegro - bo blokada konta następuje później

 

 

 

 

oznacz moderatorów