anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

podwójna opłata

adamwisniewski73
#7 Wielbiciel#

przypadkowo opłaciłem dwa razy rachunek za ogłoszenie czy będę mógł liczyć na zwrot ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście w ciągu 2-3 dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Powyżej oczywiście masz błędną odpowiedź.

Jeśli zapłaciłeś rachunek Allegro dwukrotnie, nie otrzymasz zwrotu w ciągu 2-3 dni, tylko możesz wystąpić o zwrot nadpłaty tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/czy-moge-odzyskac-nadplac...

Pamiętaj, że Allegro potrąci Ci 5% ze zwracanej nadpłaty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura. Jeśli ktoś ma nadpłatę 1000 zł i chce ją odzyskać, wypłata zostanie pomniejszona o 5%. Nikt normalny nie wnioskuje o zwrot tylko części nadpłaty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Przeczytaj raz jeszcze na jakie pytanie @_HolaOla_ odpowiedziała "dokładnie tak" i się nie kompromituj.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura.

 

  • Wysokość kwoty należnej z tytułu nadpłaty obliczamy poprzez odjęcie wszystkich naliczonych opłat i prowizji od kwoty wpłaconej przez Klienta serwisu. Nie wliczamy do niej wpłat związanych z promocjami Allegro.pl Sp. z o.o. i partnerów.
  • Wypłacaną kwotę pomniejszymy o opłatę manipulacyjną w wysokości 5% wielkości wpłacanej kwoty.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/czy-moge-odzyskac-nadplac...

Allegro przy zwrocie potrąca 5% od nadpłaconej kwoty.

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Jeśli w którymś z regulaminów napiszą ci, że położenie łba na szynę kolejową gwarantuje sukces życiowy, to też to zrobisz? [edycja] 

Pytanie: @_HolaOla_ Czyli gdy ktoś wpłaci np. 1000 zł, ale wypłaci tylko 500 zł, to i tak potrąci mu 5% od tysiąca?😏
Odpowiedź: @Knowhere Dokładnie tak.

Co jest dla ciebie (zbyt) trudnego w zrozumieniu, że 5% potrącane jest od kwoty wpłaty, a nie wypłaty (co widać nawet w zacytowanym przez ciebie fragmencie, który brzmi "Wypłacaną kwotę pomniejszymy o opłatę manipulacyjną w wysokości 5% wielkości wpłacanej kwoty.", a o który właśnie pytałem w podlinkowanym wątku będąc przekonanym, że jest tam literówka)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Hola nie pisze regulaminów i artykułów pomocy. 5% jest potrącane od kwoty nadpłaty, o zwrot której wnioskuje użytkownik. Tekst o łbie na szynie tym razem jeszcze przemilczę, ale następnym razem już nie. Poza tym była dyspozycja szefa tego forum, aby mnie nie wywoływać, nie wszczynać awantur i nikogo nie poniżać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Niemniej Ola jest pracownikiem allegro i zapewne zna się lepiej na tychże regulaminach, niż samozwańcza "szefowa" tego forum😉
Dyspozycje to nie regulaminy i nie są wiążące, zatem wywoływać można sobie każdego, zawsze i wszędzie. A jeśli masz z tym problem, to "run, forrest, run" na skargę, sama już najlepiej wiesz gdzie.
Ciesz się, że tekst był tylko o szynie, bo miałem zamiar odnieść się dosadniej do słowa "bzdura".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Może już pracuje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo się cieszę, że nie poniżono mnie dosadniej, dziękuję uniżenie za łaskę naczelnego awanturnika tego forum, który po banie zapowiedział wyjście drzwiami, ale bez honoru wepchał się z powrotem oknem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Ależ nie ma za co, znaj moją litość😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Edytowałam już moją błędną odpowiedź w wątku, na który się powołujesz. Przepraszam za popełniony bład. 

Zgodnie z Załącznikiem nr 4 Regulaminu Allegro:

"Zwrot nadpłaty zostanie każdorazowo pomniejszony o 5% opłaty manipulacyjnej, liczonej od kwoty nadpłaty, o jaką wnioskuje Użytkownik (...)".

@xyz96 ma rację.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere  Ha, ha 😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Widzę tu kilka odpowiedzi. Problem w tym, że pytanie zadane  jest w sposób mało precyzyjny. więc wszystko jest możliwe. Pozwolę więc sobie zapytać grzecznie - za jakie ogłoszenie? Tu? Na Lokalnie? Ogłoszenie? Opłata za obsługę  transakcji? Prowizja? Bo nic nie kumam. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko  Masz racje, pomyślałem o zapłacie za towar, a ogłoszenie mało precyzyjne.

oznacz moderatorów

adamwisniewski73
#7 Wielbiciel#

a czy to ma znaczenie jakie ? dostałem rachunek do opłacenia od allegro za zamieszczenie ogłoszenia dotyczące sprzedaży kół do samochodu

 

 

oznacz moderatorów