anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponad 300zł opłat za aukcje, która nawet nie została sprzedana?

haerdex
#7 Wielbiciel#

Witam. Niedawno wystawiłem swój pierwszy przedmiot na sprzedaż w Allegro. Był to zestaw Playstation 5 z grami i akcesoriami. Ustawiłem kwotę minimalną w licytacji 4,500zł oraz by aukcja ponownie się uruchamiała gdyby nie doszła do skutku. Byłem jednak pewien, że prowizja od kwoty minimalnej w wysokości 100zł pobrana zostanie RAZ i jedynie wtedy, kiedy przedmiot zostanie sprzedany. Na ten moment naliczyło 327zł~ opłat za aukcje, która nawet nie doszła do skutku. Czy mógłbym się jakoś odwołać od tego? Nie powiem, że czuje się trochę oszukany (lecz zdaję sobie sprawę z faktu, że mogłem przeoczyć coś wystawiając aukcje).

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Knowhere
#21 Demiurg#

@haerdex "Byłem jednak pewien, że prowizja od kwoty minimalnej w wysokości 100zł pobrana zostanie RAZ i jedynie wtedy, kiedy przedmiot zostanie sprzedany." - na jakiej podstawie?
Skoro w licytacji nie została osiągnięta ustawiona przez Ciebie cena minimalna, w związku z czym oferta się wznowiła (z nowym nr-em), to opłata za cenę minimalną została pobrana kolejny raz.

"Opłata za skorzystanie z opcji cena minimalna to 10% ustanowionej przez Ciebie ceny minimalnej, ale nie więcej niż 100 zł. Opłatę pobieramy niezależnie od tego, czy przedmiot zostanie sprzedany."
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/jak-korzystac-z-opcji-cena-mi...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Knowhere ma rację, zapis o opłacie za ustawienie ceny minimalnej wynosi jej 10% i jednocześnie nie więcej niż 100 zł - niezależnie od tego czy przedmiot zostanie sprzedany. Odnowienie licytacji spowodowało naliczenie drugiej opłaty. Możesz oczywiście skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy podlinkowany przez @xyz96.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@haerdex Poproś o anulowanie opłaty choć w części (za wznowienia) przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10&subjectId=b041ba5e-6... Napisz o swojej pomyłce. Czasem Allegro zwraca w podobnych przypadkach.

oznacz moderatorów

haerdex
#7 Wielbiciel#

@xyz96 dzieki za odpowiedz, spróbuje się odwołać bezposrednio do allegro

oznacz moderatorów