anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie produktu w katerogii elektronika - druk 3D

woodwedding_pl
#8 Zapaleniec#

Witam,

W związku z wprowadzanymi zmianami i obecnością w mojej ofercie takich z kategorii Elektronika, muszę dodać produkt przynajmniej dla jednej z ofert. Niestety nie mogę tego uczynić, nie udaje się utworzyć produktu a taki produkt nie istnieje. Mowa dla przykładu o ofercie numer 8924429741

Produkt jest wytwarzany przeze mnie w technologii druku 3D i nie jest nabywany przeze mnie od jakiegokolwiek producenta. Ściślej mówiąc ja jestem wytwórcą tego elementu.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@woodwedding_pl W takiej sytuacji dodaj proszę nowy produkt do naszej bazy. W formularzu wystawiania i edycji oferty wypełnij wszystkie parametry w sekcji "Podstawowe parametry". 

 

Dodaj produkt.png

Na podstawie tych informacji spróbujemy utworzyć nowy produkt i powiązać go z twoją ofertą. O tym, czy udało się stworzyć produkt poinformujemy Cię na stronie z potwierdzeniem wystawienia oferty. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola, to jakoś nie działa. Mi po edycji aukcji wyświetla się informacja o treści:

"Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Mogło się tak stać z kilku powodów:
- Nie wszystkie pola w sekcji Parametry podstawowe są uzupełnione i nie mamy wystarczających informacji, aby stworzyć produkt.
- Taki produkt jest już w naszej bazie. Możesz go powiązać ze swoją ofertą w formularzu edycji.
- Pole "Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" jest odznaczone. Możesz je zaznaczyć w formularzu edycji."

Przy czym pole jest zaznaczone, produktu nie ma w bazie allegro (sprawdzałem) i wszystkie parametry podstawowe są uzupełnione (nie ma tylko trzech czy czterech opcjonalnych, a EAN-u do tak specyficznych i mających swoje lata rzeczy się nie znajdzie, bo nawet wujek g wymięka w tej kwestii). Mimo tego produkt się nie tworzy przy wystawianiu. I co teraz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Produkt nie zostanie dodany do bazy jeżeli jako Producent poda się Inny nawet gdy pokaże się pole na własną wartość z producentem! W sumie to samo z polem Marka.

Wczoraj zmieniałem masę ofert i zauważyłem, że jeżeli w parametrach jest wartość INNY/INNA, to produkt się nie stworzy. Przynajmniej w większości elektroniki.

W pewnych AGD miałem kolor INNY, bo nie dało się określić i nie udało się utworzyć produktu, to samo z producentem, bo nie było go na liście.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Teraz poproszę, żebyś wskazał mi numer lub link tej oferty, a my to zweryfikujemy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Numery podesłane na PW;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Dziękuję, mam. Poprosiłam już o sprawdzenie tych ofert, więc jak tylko czegoś się dowiem, dam znać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ OK, dzięki, czekam na info;)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ I jak tam Ola, coś już wiadomo?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Tak, w sprawie Twoich ofert dostałam info, że w tej kategorii parametrem identyfikującym jest EAN, a te oferty nie mają go uzupełnionego. W związku z tym, nie możemy utworzyć nowych produktów.

Rozumiem jednak, że są to produkty, gdzie znalezienie EAN jest bardzo trudne, dlatego przekażę Twoje zgłoszenie i uwagi do osób odpowiedzialnych za narzędzie do powiązania ofert z produktami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To jakim cudem ten procek (nieposiadający EAN-u), o którym Ci pisałem na PW, jest w bazie produktów?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

woodwedding_pl
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Myślałem, że coś zmienicie po odpowiedzi innych osób ale dalej nic nie mogę zrobić. Dzieje się to samo co u innych wypowiadających się w wątku. Jakim cudem nie można dodać tego produktu? Jak mam spełnić Wasze wymagania jak na to nie pozwalacie? 

Dodatkowo nad listą ofert wskazujecie mi że muszę w dziale Elektronika mieć określoną ilość aukcji i pod spodem guzik "FILTRUJ OFERTY", w tej sekcji sugeruje on niejako, że po jego naciśnięciu pojawią się aukcje które nie spełniają wymogów.

Powinniście popracować nad UX bo nie tylko w tym miejscu kuleje mocno.

Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie problemu w Waszym systemie.

oznacz moderatorów

mexpo-eu
#8 Zapaleniec#

Mam identyczny problem:

- mam informację, że min. 1% moich ofert musi być powiązanych z produktem

- produktu nie ma w bazie

- nie mogę utworzyć

Przykładowa oferta: 9472098735

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@woodwedding_pl Po wciśnięciu przycisku filtruj pokazujemy aktywne oferty, które nie są połączone z produktem. Możliwe rozwiązania tej sytuacji przedstawiłam już w tym wątku. Jeśli jesteś producentem przedmiotów, które sprzedajesz, rozważ proszę nadanie im kodów EAN za pośrednictwem GS1. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz na tej stronie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mexpo-eu
#8 Zapaleniec#

Nie jestem producentem, urządzenia nie będą miały kodu EAN. Robię wg instrukcji, nie działa. Inni sprzedawcy sygnalizują to samo.

oznacz moderatorów

woodwedding_pl
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  Ok, czyli wszystko jest ok. Żaden produkt faktycznie nie jest powiązany.
Powiedz proszę co w naszym przypadku się dzieje, jeśli żaden produkt z kategorii elektronika (kilka ofert w różnych cenach), nie będzie powiązany. Przesunięcie na koniec listy ofert tyczy się tylko produktów w tej kategorii, czy naszej całej oferty, także w kategoriach innych niż elektronika?

Odpowiedź na to pytanie będzie dla mnie kluczowa, jeśli chodzi o dalszą sprzedaż w tej kategorii. Fajnie, że się rozwijacie ale nie przewidzieliście takich sytuacji. Druk 3D staje się co raz bardziej powszechny, jednocześnie zainteresowanie konsumentów produktami wytworzonymi z użyciem tej technologii jest co raz więcej. Jest całe mnóstwo produktów które moglibyśmy sprzedawać w kategorii elektronika, ale jeśli tak to ma wyglądać to się nie zdecydujemy. 
Allegro strzela w kolana..nie tylko sobie. Was może lekko draśnie, ja dostanę w rzepkę i zacznę utykać a straci klient bo oferty bez EAN znikną...


oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

woodwedding_pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki @Knowhere 

Czyli na szczęście dotyczy to tylko tej kategorii (tylko tam mam takie produkty), nie da się to się nie da. Z allegro zniknie dużo ofert i może wprowadzą poprawkę 😉

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@woodwedding_pl Z tamtego posta wnioskuję, że w każdej kategorii, w której nie będzie przywiązanych 1% ofert, będą takie sankcje ze strony allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów