anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Maajkeelo9
#7 Wielbiciel#

Witam,

mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu nie sprzedawałem nic na allegro i dzisiaj otrzymałem powiadomienie, że wystawiona przeze mnie rzecz została zakupiona, lecz na maila otrzymałem taką wiadomość jak na zdjęciu poniżej. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam, czy to próba oszustwa czy normalna wiadomość z allegro, bo konto przelewy24 mam aktywowane?

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy, ale jak nie masz kasy na koncie to nie wysyłaj towaru, może być to oszustwo. Przelewy 24 i PayU?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Maajkeelo9 Zdjęcie widzisz tylko Ty, dla innych jest ukryte. Napisz, co tam widać.

Jeśli pieniędzy za towar nie masz tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ niczego nie wysyłaj. To prawdopodobnie próba wyłudzenia towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów
Maajkeelo9
#7 Wielbiciel#

Wygląda to na spreparowany mail wysłany z jego konta, są tam: moje dane, data operacji, id kupującego, nr płatności i najbardziej interesująca rzecz 

Informacja dotycząca płatnościBrak aktywacji usługi Przelewy24, środki do wypłaty będą dostępne dnia 17.06.2021 - Możesz dostarczyć opłacony towar Kupującemy.

 

 

Tak, pieniędzy tam nie mam, zdążyłem wcześniej sprawdzić.  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Maajkeelo9 Ta wiadomość to typowa próba wyłudzenia towaru bez wpłaty. Takie same przypadki były tu opisywane dziesiątki razy. Dobrze, że jesteś czujny, inni w takiej sytuacji wysłali towar i nigdy pieniędzy nie zobaczyli.

oznacz moderatorów
Maajkeelo9
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Maajkeelo9, tak, @xyz96 ma rację. Co więcej, użytkownik o wskazanym loginie, w ogóle nie jest zarejestrowany na Allegro. Dzięki za Twój wpis! 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Maajkeelo9
#7 Wielbiciel#

Client:101620127 to jest jego login z allegro. Można go jakoś szybko zablokować, bo z tego co widzę to oszustwo mu wychodzi. Skupuje on przedmioty do gry internetowej i mam dostęp do jego wyposażenia, ponieważ wysłał mi odnośnik do niego i widzę jak liczba tych przedmiotów wzrasta.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Maajkeelo9, teraz widzę, że w wiadomości faktycznie są podane dwa różne loginy: Client:101620127 oraz Client:101840169. Poproszę o zweryfikowanie tego pierwszego konta.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Maajkeelo9, dzięki Twojej czujności, konto Client:101620127 zostało zablokowane. Dzięki, że pomagasz w zapewnieniu bezpieczeństwa na Allegro! 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów