anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z anulowaniem polecenia zwrotu wpłaty za zakupiony przedmiot.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

WItam,
Mój problem wygląda beznadziejnie. Otóż miesiąc temu lekkomyślny klient kupił przedmiot kierując się wyłącznie tytułem aukcji nie fatygując się nawet otworzyć opis, gdzie były warunki, które mu nie odpowiadały.
Po kilku dniach jednak doszedł do rozumu, przeczytał, co trzeba i poprosił o anulowanie transakcji. Oczywiście zgodziłam się, jednak pieniądze już wydałam i poprosiłam o cierpliwość. Właśnie cierpliwość się skończyła i zaczął naciskać, wmieszało się Allegro, które zagroziło, że jak nie przedstawię dowodu wpłaty w ciągu 24 h to będzie gnój.
Więc kierując się impulsem pomyślałam, że najprościej będzie, jeśli kliknę na karcie "Zamówienia" > "Akcje" > "Zwróć wpłatę". I tu zaczęły się schody. Ponieważ moje konto PayU jest puste, więc - dooopa zimna! Nie mam pojęcia, jak "podpompować" konto PayU i czy w ogóle jest to możliwe.
Najgorsze jest to, że polecenia zwrotu wpłaty nie można anulować - wszystko jest "na szaro"!
Najprościej byłoby, gdybym wzięła numer konta bankowego kupującego i po prostu przelała mu pieniądze, ale w tym wypadku mogę zwrócić te pieniądze dwa razy - raz przelewem, a raz z PayU.
Może ktoś wie, jak rozwiązać ten mętlik, bo kontakt z Allegro przez dziesiątki ich formularzy to droga przez mękę! Próbowałam, ale odpadłam!!!

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Sprawa jest prosta. Zlecony zwrot wpłaty przez Allegro Finanse zostanie automatycznie anulowany po 24 godzinach. Dla pewności odczekaj i oddaj pieniądze zwykłym przelewem. Konta PayU nie da się doładować. Może to zrobić tylko kupujący, płacąc za towar.

oznacz moderatorów
Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Jednak mam wątpliwości, czy zlecony zwrot wpłaty rzeczywiście zostanie anulowany tak jak piszesz. Pięknie by było, ale na formularzu Zwrotu wpłaty jest jak byk:
"

Dostępne środki

Jeśli nie masz wystarczających środków, spróbujemy zlecić zwrot w ciągu najbliższych 24 godzin.

Środki PayU - 0,00 zł  "

A mi licznik bije, bo wiadomość na Centrum Dyskusji przyszła o 21.35 wczoraj:

 

26 sierpnia 2020 21:35

Dobry wieczór, proszę sprzedającego @Zeberka_Wedla o niezwłoczne (najdalej w ciągu 24 godzin) załączenie potwierdzenia zwrotu środków na konto kupującego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No i już się problem rozwiązał, trzeba wpłacić kupującemu i już .(bezpośrednio).

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli po 24 godzinach w Allegro Finanse nadal nie będzie wystarczających środków do wykonania zwrotu, zostanie on anulowany. Aby ponownie wykonać zwrot wpłaty, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją. Zwrot wpłaty możesz wykonać przez rok, licząc od daty otrzymania płatności od kupującego na Allegro Finanse.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

 

oznacz moderatorów
Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

OK, jednej rzeczy jeszcze nie rozumiem - skoro wg Regulaminu Allegro mam rok na zwrot pieniędzy, to czemu mnie straszą dając 24 godziny na przesłanie potwierdzenia wpłaty?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dlatego, że klient już zbyt długo czeka na pieniądze. Przez rok można zwrócić w sensie technicznym, na przykład gdy klient po 10 miesiącach od zakupu złoży reklamację i odeśle towar.

oznacz moderatorów
Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję serdecznie za pomoc!!! 🐵
Larysa

oznacz moderatorów