anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kodem EAN i przypisaniem do katalogu

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Witam,

Nie potrafię połączyć oferty z katalogiem, pojawia mi się komunikat "Oferta 1.........7 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu." Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, oznacza to, że w kategorii, która jest przypisana do produktu i kategorii przypisanej do oferty sprzedający oferują kompletnie różne asortymenty. Czy na pewno próbujesz połączyć oferty z poprawną kategorią?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz zajmuję się wystawianiem ofert i nie do końca orientuję się w tym wszystkim. Jak próbowałam wybrać produkt z katalogu to pojawia się informacja, że minęło 12 godzin od wystawienia nie możesz zmienić kategorii. Oferta dotycząca domku tekturowego była wcześniej wystawiana przez moją poprzedniczkę, teraz wznowiłam tylko tą sprzedaż. Może powinnam na nowo wystawić ten produkt?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, możesz podać numer EAN oraz ścieżkę kategorii, w jakiej chcesz wystawić produkt? Przydatny byłby również numer oferty, która była wcześniej wystawiana. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Wcześniej było to wystawione pod nr 11484623827

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, widzę, że ta oferta jest aktywna i wystawiona w kategorii Zabawki z kartonu. Czy chcesz wystawić ją w innej kategorii?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Nie, ta kategoria jest odpowiednia dla tej oferty

oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Ten sam problem mam z ofertą nr 9114464989

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, aby powiedzieć coś więcej, potrzebuję numery EAN tych produktów. Gdy je podasz, sprawdzę, w jakiej kategorii są przypisane. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Oferta nr: 11484623827 - EAN 2010000251850

Oferta nr: 9114464989 - EAN 2010000252031

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, podane przez Ciebie EAN-y są EAN-ami stworzonymi do użytku wewnętrznego (zaczynają się od 2), a więc możesz ich używać tylko wewnątrz swojego przedsiębiorstwa. W tej sytuacji rekomenduję skontaktowanie się z dystrybutorem lub producentem i poproszenie o poprawny nr EAN.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

A dlaczego nie mogę edytować nazw moich ofert? Chciałabym je nieco zmodyfikować a pojawia się informacja, że były oferty kupna i nie można zapisać nowe nazwy

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, tytuł oferty zmienisz tylko wtedy, gdy nie doszło jeszcze do sprzedaży. Więcej na temat zmian w ofertach po ich wystawieniu znajdziesz tutaj

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Czyli musiałabym zakończyć tą ofertę i wystawić całkowicie nową?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RAFS_2009, możesz też poprosić o pomoc Allegro. Napisz do nas przez ten formularz. Przygotuj numer oferty oraz tytuł, który chciałabyś podmienić. Jeśli będzie to możliwe, zatrzymamy ofertę i wznowisz ją z zedytowanym tytułem. Jeśli tych ofert jest więcej, prześlij je w formie pliku Excel (numer oferty / nowy tytuł).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RAFS_2009 To oznacza, że ktoś już ten kod EAN wykorzystał, do jakiegoś swojego przedmiotu. Katalog Allegro jest pełen takich błędów i nic z tym nie robią. Wystawiłem filtr optyczny do obiektywu, a katalog połączył mi z "torba na aparat" No i co mogłem zrobić ? Zgłaszanie przez "błąd w produkicie" to droga przez mękę, katalog uparcie powraca do starego powiązania. Obowiązkowa produktyzacja to totalna porażka Allegro.

oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

No właśnie jak wrzucam ten kod do wyszukiwarki to pojawia się tylko i wyłącznie ten produkt, którego nie potrafię połączyć z katalogiem

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RAFS_2009 To nieważne co Ci pokazuje wyszukiwarka. Twój produkt może być jedyny, niepowtarzalny i mieć ten właściwy EAN, ale ktoś go sobie wziął i wykorzystał przy wystawieniu własnego przedmiotu (zupełnie innego). Allegro połączyło w "katalogu" ten kod z jego przedmiotem i "po ptokach". Głową muru nie przebijesz.

oznacz moderatorów

RAFS_2009
#8 Zapaleniec#

Hmmm super, dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie 🙂

oznacz moderatorów