anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam duży problem z kupującym ponieważ towar który kupił po przez "kup teraz" anulował go po przez wiadomoś tekstową (sms) bo jak twierdził w tej aukcji nie ma możliwości płatności dogodnej dla niego, w wyniku czego wystawiłem przedmiot po raz kolejny i inny kupujący go uprzedził co ja mam teraz zrobić z pierwszym kupującym? skoro anulował zakup poza allegro oczywiście posiadam screen rozmów zawierający to że ma aukcja zostać anulowana 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

A3dam
#19 Nestor#

@Bobek22_bb 
Wbrew pozorom - to Kupujący może mieć problem, a nie Ty.
W obecnej sytuacji ten (pierwszy) Kupujący zawarł z Tobą prawnie wiążącą Umowę z obowiązkiem zapłaty (kliknięcie "Kup teraz"). Przesłał Ci (poza Allegro) swoją rezygnację z zakupu - nie musisz więc nic więcej w związku z tą transakcją robić (odstąpił od Umowy - transakcje traktuje się jako niebyłą). Jednak Allegro nic nie wie o odstąpieniu. Po upływie 7 dni nieopłacona transakcja zostanie anulowana i przyznany zostanie (również automatycznie) rabat transakcyjny - zwrot prowizji, jednak Kupujący zostanie "zapamiętany" jako taki co "kupuje i nie płaci" czyli uchybia swoim obowiązkom.
Obecnie nawet gdyby chciał zapłacić to mając jego oświadczenie o rezygnacji z zakupu możesz oddać pieniądze i nie realizować zamówienia do transakcji uznanej za niezawartą.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź to co teraz mam zrobić bo kupujący zgłosił do allegro że mu towaru nie wysłałem i sprawa trafiła do dyskusji, pomimo przedstawionych przezemnie argumentów on dalej swoje że miał pierwo kup i czeka na przesyłkę 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Bobek22_bb 
W dyskusji powinieneś przedstawić wszystkie posiadane dowody, a w szczególności screen z wiadomością od Kupującego potwierdzający jego rezygnacji/odstąpienia od zakupu - na mocy którego własność rzeczy wróciła do Ciebie (a w przypadku skutecznego odstąpienia Kupujący nie ma prawa domagać się wydania rzeczy, z Umowy zakupu której odstąpił.
Nie napisałeś, że Kupujący zapłacił za zakup z którego wcześniej pisemnie zrezygnował (w takim przypadku należy mu się zwrot pieniędzy). 
Im mniej piszesz - tym gorzej dla Ciebie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

Dostawa była za pobraniem dlaczego nie wpłynęły na moje konto żadne środki finansowe, co więcej wcześniej wystawiłem aukcję na allegro lokalnie i też mu nie pasowała formą płatności

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak za pobraniem i nie wysłałeś to nie zapłacił.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bobek22_bb Kupujący ma prawo anulować zakup (odstąpić od umowy) w dowolny sposób. Absolutnie nie musi tego robić przez Allegro, może poza. Nie słuchaj @A3dam , że kupujący może mieś w związku z tym jakieś kłopoty. Nie będzie miał żadnych kłopotów. Allegro nie nakłada kar na kupujących, którzy korzystają ze swoich praw. 

Jeżeli kupujący po rezygnacji nadal domaga się dostawy, robi to bezpodstawnie. Powinien w tej sytuacji ponownie kupić towar. 

oznacz moderatorów

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie sprawą,  jak narazie spór ciągle trwa  kupujący dalej twierdzi że towar zakupił pomimo tego że mu wysyłałem screen rozmów z anulacją zakupu z jego strony a zasłania się faktem że aukcja widnieje u niego jako zakupiona i mam mu wysłać to co on zakupił

oznacz moderatorów

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

Sprawy ciąg dalszy allegro pisze mi bym mu wysłał ten towar, zamieściłem wszystkie screeny z rozmowami ale to chyba do nikogo tam nie dociera mam wrażenie jak by to jakiś robot pisał 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Bobek22_bb 
Napisz tu treść wiadomości otrzymanej od Kupującego (z pominięciem ew. danych osobowych).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Bobek22_bb
#7 Wielbiciel#

"Takale nie miałem możliwości bo Pan chyba taka możliwość musi udostępnić 

Ja kwotę na pey-u mam ale mi nie pokazało że mogę tak zaznaczyć 

Niech Pan anuluje ten zakup i jeszcze raz spróbujemy"

Odpisałem mu że "dobrze "

Po czym napisał mi tak

"Szukam o anulacji ale nie mogę znaleźć ale mam o allegro pay musi Pan ustawić jak poniżej info i był screen z ustawieniami dotyczącym allegro pey

Ja mu odpisałem że sprzedaż anulowałem i wysłałem screen z zaznaczonym statusem zamówienia jako anulowane 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Bobek22_bb 
W mojej opinii zdanie:
"Niech Pan anuluje ten zakup i jeszcze raz spróbujemy" - wprawdzie dowodzi braku wiedzy Kupującego na temat zakupów na Allegro (a być może tzw.  "zakupów na odległość" w ogóle) to wyraża jednoznacznie jego wolę odstąpienia od tego zakupu (i chęć dokonania ew. ponownego) - co wypełnia przesłanki o oświadczeniu odstąpienia od Umowy. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów