anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z kupującym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z kupującym - kupujący wystawił mi negatywny komentarz a teraz jeszcze chce zwrócić ten zakupiony towar  - czy  w takim wypadku mogę go prosić najpierw o usuniecie tego negatywnego komentarza?

Bo w tym momencie jest coś chyba nie tak - skoro ta transakcja jest cofnięta to najpierw powinien chyba usunąć ten zły komentarz. Teraz ja jako sprzedawca jestem poszkodowany - nie dość że dostałem niesłusznie negatywny komentarz to jeszcze kupujący bawi się i zwraca towar , dodam że była to bardzo problemowa transakcja - kupujący zrobił mi awanturę i posądził o kłamstwo że zmieniam opisy w aukcjach.

Proszę o odpowiedź.

 

 

Marek [edycja]

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kostas11
#21 Demiurg#

@Marekgs83 negatyw nie ma nic wspólnego ze zwrotem z tytułu reklamacji lub odstąpienia 😞

Opis można sprawdzić po kliknięciu w kupiony produkt jest zapisany w takiej formie jakiej był w momencie zakupu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Marekgs83 Cześć. 🙂 Pracownik Allegro może ingerować w opinię Kupującego tylko w określonych przypadkach: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-kupuja... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

dziękuję, napisałem formularz do allegro.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Marekgs83 zerknąłem na komentarz, allegro nic z nim nie zrobi, zapomnij 😞

Jedyne co możesz poprosić kupującego o usunięcie a zdjęcie zmień jak radzi @Kaliope_Brzeg i mam nadzieje że takich cukierków luzem po zwrocie nie sprzedajesz ponownie, brak gwarancji co robił z nimi klient 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Marekgs83  

Po co dajesz na aukcji zdjęcie cukierków elegancko zapakowanych w zamkniętej torebce? Klienci oglądają obrazki i oczekują tego co jest na nich. Daj zdjęcie cukierków luzem i wtedy sytuacja będzie jasna.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

było drugie zdjęcie - cukierki luzem,

ja zawsze sprzedawałem fabrycznie pakowane dlatego było takie eleganckie zdjęcie - ale teraz dostawa jedna przyszła po 2,5 kg - wiec zmieniłem aukcje na pakowane luzem po 1 kg, nie sądziłem że wyjdzie z tego taki problem. Dziękuję za uwagę.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Marekgs83  To nie są jakieś wielkie pieniądze, zaproponuj kupującemu zwrot tych 30zł za cukierki, przeproś za nieporozumienie i zaproponuj niech sobie te cukierki zostawi ale niech przemyśli usunięcie komentarza.  Mogą być inne wersje tego co zaproponowałem, ale raczej staraj się udobruchać, przekupić klienta.

oznacz moderatorów
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za rady i pomoc. Za bardzo może się tym przejąłem, pozdrawiam.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Marekgs83  "...czy w takim wypadku mogę go prosić najpierw o usuniecie tego negatywnego komentarza?"

Prosić zawsze możesz, nawet o wszystko co zamarzysz,  tylko  czy to jest akurat  uzasadnione?

Z tekstu wynika że kupujący kwestionuje zgodność przedmiotu z opisem. Transakcja nie jest cofnięta,  to jest  reklamacja.

Masz obowiązek przyjąć  zwrot przedmiotu, ocenić  czy naprawdę tak jest jak jest i jeśli kupujący ma rację wysłać inny przedmiot bez wad  lub zwrócić pieniądze z kosztami przesyłek.

Kupujący już teraz  ma prawo być niezadowolony i ma prawo napisać komentarz.

Co  będzie dalej zależy  od tego jak się zachowasz teraz, prawdopodobnie będzie tak: albo oddasz dobrowolnie pieniądze  kupującemu albo oddasz je do Allegro po zablokowaniu twojego konta. Komentarz nie ma z tym nic wspólnego.

oznacz moderatorów
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, sprawa zgłoszona do allegro.

Wygląda na to że kupujący może wszystko a sprzedawca może być obrażany, oczerniany, można zarzucać mu że kłamie, i nic nie może zrobić. No to Lipa całe to allegro. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marekgs83 nie mogę się z tym zgodzić. Usuwamy komentarze, które są niezgodne z zasadami czyli np. zawierają wulgaryzmy, treści obraźliwe czy określenia typu "złodziej", "oszust", "naciągnął" itp. 
Kupujący usunął swój komentarz. Niektóre komentarze mogą być też pomocne dla Ciebie jako sprzedającego. Np. wczoraj ktoś napisał o składzie sezamków, dzięki temu możesz rozważyć dodanie do opisu składu sprzedawanego produktu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Marekgs83
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Dodałem skład sezamek do opisu aukcji, oczywiście że niektóre komentarze są pomocne i ja ich nie neguję. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Ale jeżeli kupujący się myli i nie ma racji to sprzedawca też ma prawo się bronić; ja tylko się broniłem przed niesłusznym oczernianiem mnie i zarzucaniem mi kłamstwa. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów