anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z ustawieniem wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
SeMashop
#8 Zapaleniec#

Witam, mam w swojej ofercie basen ogrodowy ze stelażem i chciałbym mieć przesyłkę smart + kurier .

Problem mam taki, ze ten basen plus jego akcesoria znajdują się w 3 opakowaniach. Nie do końca wiem jak to rozwiązać, ponieważ musiałbym to spakować w jedną większa paczkę (niestandardową), która miała by 160x37x28 lub zrobić dwie paczki: (jedna o wymiarach 31cmx21x117cm i druga paczka o wymiarach 28x37x37 - paczka standardowa).

Inne firmy przewozowe\kurierskie oferują bardzo duże kwoty za owe paczki więc szukam rozwiązania jak najtańszego by mieć z tego jakiś zysk. Proszę o pomoc. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SeMashop 

Przesyłki Allegro Smart obsługują te same firmy kurierskie co wszystko inne i niestety nie oferują cudownych rozwiązań 😊 Nie ma szans na Smart  przy 2 czy 3 paczkach. Albo jedna paczka standardowa albo musisz nadawać na własną rękę i o wiele drożej. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@SeMashop  moja sugestia:

Zrób paczke jako smart . Co Ci zwiekszy sprzedaż. Jedną przesyłke wyślesz za darmo w ramach smart za dwie pozostałe zaplacisz Ty - wiec sugeruje podnieść cene o 20-30 zł. Lecz klent nadal bedzie miał darmową dostawe.

Wówczas bedziesz miał smart.

oznacz moderatorów
SeMashop
#8 Zapaleniec#

Dziękuje bardzo za pomoc, teraz wiem jak rozwiązać ten problem 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ To jest porada, jak nabić kupującego w butelkę 🙂

No jaką darmową, skoro zapłaci za dostawę w cenie przedmiotu?

Już sam Smart nie oznacza darmowych wysyłek tak naprawdę, a w tym przypadku to już przegięcie na maxa. I to jest rozwiązanie 🙂

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  pytanie było jak z przedmiotu który musi jechać w trzech przesyłkach zrobic smart.

NIe może być jednej przesyłki smart i dwóch platnych przy sprzedaży jednego przedmiotu. Cała wysyłka musi być darmowa. Wiec skoro sprzedajacy wysyła przy każdym zakupie dwie paczki na swój koszt to oczywistym jest że cena przedmiotu powinna wzrosnąć. Jak pewnie wiesz na cene sprzedaży składają sie cena zakupu + pozostałe koszty+ zysk sprzedającego. ( No chyba że tego nie wiesz)

W tym przypadku część tych "pozostałych kosztów" stanowi wysyłka dwóch paczek

To nie nabijanie kupującego w butelke tylko normalne kalkulowanie ceny sprzedazy.

Tak sie kalkuluje ceny wszyskich przedmiotów.

 

 

oznacz moderatorów
SeMashop
#8 Zapaleniec#

zrobię tak ze jedną paczkę wyśle smart ta większa, a dwie pozostałe spakuje w jedną.  Wiec będzie paczka wysłana smart i druga wliczone w koszt produktu. Czy mogę tak to rozwiązać  ?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@SeMashop  pewnie że tak.

Sprawdz tylko wymiary aby obydwie z paczek weszły do paczkomatu

Mimo wszystko paczkomat to poki co najczęstrza forma dostawy jaką wybierają klienci. Przynajmniej u mnie

Jelsi nie wejda do paczkomatu pozostanie Ci smart kurier

oznacz moderatorów
SeMashop
#8 Zapaleniec#

niestety tylko kurier smart  

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Wiec skoro sprzedajacy wysyła przy każdym zakupie dwie paczki na swój koszt to oczywistym jest że cena przedmiotu powinna wzrosnąć.

Tak, oczywistym jest, że kupujący zapłaci za wysyłkę ukrytą w cenie przedmiotu, a nie sprzedający wyśle to na swój koszt. To jest właśnie nabijanie w butelkę kupującego.

Jakbyś jeszcze bardziej pokrętnie tego nie wytłumaczył, zawsze doliczenie kosztu wysyłki do ceny przedmiotu przy tak zwanej "darmowej dostawie" będzie posunięciem nieuczciwym.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  ohh wiec aby Ci jeszcze bardziej rozświetlic to w cenie przedmiotu kupujący płaci też za

1) zus sprzedającego

2) pensje pracowników sprzedającego

3) prowizje allegro

4) szkoły i przedszkola ( podatki)

5) służbe zdrowia (podatki)

6) fundusz kościelny ( podatki)

7) TVP

😎 jeszcze wiele innych rzeczy

Mam nadzieje że teraz już masz jasność 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Tak, oczywistym jest, że kupujący zapłaci za wysyłkę ukrytą w cenie przedmiotu, a nie sprzedający wyśle to na swój koszt. To jest właśnie nabijanie w butelkę kupującego." - to od dziś w sklepach żądaj zakupów w cenie netto, bo w cenach brutto ukrywane są m.in. podatki i marże (+ to co @_Likos_ wymienił tutaj)🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_

Sama wysyłka Smart to nie wszystko. A co jak klient zechce towar zwrócić? Jedną paczkę zwróci w ramach Smart a za powrót drugiej i trzeciej będzie musiał zabulić a do tego będzie psioczył że dodatkowy kłopot bo kasa, bo etykiety, bo dużo paczek itp itd. Trochę przekombinowane jak dla mnie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
sebikAlegro
#8 Zapaleniec#

Tak ale jak to bede chcial w jednej paczce to musialbym zrobic taka na 170x37x37 waga 28kg i skad taki karton 😕 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@sebikAlegro 

To wyślij w 2 czy 3 ale nie baw się w Smarty. Klient musi mieć jasność, że paczek jest  więcej i że w razie zwrotu za odesłanie sam musi zapłacić.

Według mnie tym Smartem to napytasz sobie biedy. Klient przyzwyczajony, że wpisuje tylko kod na paczkę i odsyła, nie będzie zadowolony że z kolejnymi paczkami nie pójdzie mu już tak gładko i do tego trzeba będzie za nie zapłacić.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  kurcze tylko jesli klient zobaczy że  wprzypadku zrotu musi zapłacić za 3 przesyłki to obawiam sie że sprzedaż bedzie oscylowała w okolicach zera.

Albo  bedzie dużo "uszkodzonych" produktów i reklamacji. Gdzie to sprzedawca bedzie pokrywał koszt przesylek.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

  I co by biedny sprzedający nie zrobił to zawsze wiatr w oczy 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  tak to ciekawe zagadnienie.

W przypadku zwrotu byąłby chyba dokładnie taka sama procedura. To znaczy pokrycie kosztów przesyłki dwóch paczek.

MOże to dla klienta nienajwygodniejsze lecz z pewnoscią najtańsze

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@SeMashop 

tak poza konkursem wpadłem na twoje aukcje i masz zapis:

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, z wyjątkiem kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia,

 

to pogrubione - co konkretnie oznacza? że zwrotka będzie za sam towar?

 

oznacz moderatorów
SeMashop
#8 Zapaleniec#

Tym zapisem posiłkowałem się inną aukcja bardziej doświadczonego od siebie, on w swojej ofercie miał zapis ze nie ponosi płatności za zwroty 

oznacz moderatorów