anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problemy z systemem platnosci

accadia
#12 Orędownik#

Zakupilem od sprzedajacego w dwoch transakcjach towar (w dwoch, poniewaz kupujac  w jednej - mam Smarta i sprzedajacy rowniez - ze wzgledu na gabaryty wychodzila oplat za przesylke).

Chcac sobie przyspieszyc platnosc zaznaczylem dokonanie od razu platnosci z obu transakcji - niestety system Allegro w tym przypadku dziala beznadziejnie, poniewaz doliczyl nagle oplaty za wysylke traktujac obie transakcje jako jedna. Anulowalem platnosc, po czy kolejny szok - zakupione przedmioty calkowicie zniknely - tak jakbym ich nigdy nie kupowal.

Po ok 6 godzinach pojawily sie ponownie na liscie zakupionych rzeczy, jednak tym razem wszystkie jako jedna transakcja - bez mozliwosci podzielenia ich i dokonania dwoch platnosci/traksakcji, aby miec bezplatna wysylke w ramach Smart. 

Ktos sie spotkal z czym podobnym i ma pomysl jak to rozwiazac?

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli anulowałeś płatność, to teraz odstąp od umowy;

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

Jeżeli i tego nie masz;

 

  1. Możesz też zwyczajnie wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

Następnie kup ponownie jeden przedmiot i zapłać, a potem kup drugi przedmiot i zapłać.

oznacz moderatorów