anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Probne konto

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

Witam! Za 2 miesiący będę sprzedawał na Alegro. Do tego czasu chcę sprobować różne formaty zdjęć w opisie towarów. Jak to zrobić żeby nie stracić paket "prywitalny"?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Pakiet powitalny jest dla nowych firm na Allegro, z jakiego konta chcesz teraz korzystać?

Program Powitalny skierowany jest do Użytkowników, którzy po raz pierwszy zarejestrowali w Allegro Konto Firma oraz pozytywnie przeszli proces weryfikacji

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-programu-powitalnego-regulamin-7GzEmzev2Ty

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 Cześć. 🙂 Jeśli zależy Ci wyłącznie na sprawdzeniu możliwości formatów zdjęć itp., to skorzystaj z Allegro Sandbox (środowiska testowego). 

Środowisko odwzorowuje wszystkie najważniejsze funkcje serwisu Allegro. Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://developer.allegro.pl/tutorials/informacje-podstawowe-b21569boAI1 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedż. W przyszłości będę sprzedawał jako Firma. Tak,  wyłącznie dla sprawdzania możliwości formatów zdjęć. Czy można dołądować 3D zdjęcia?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 Możesz stosować wyłącznie zdjęcia w formatach: jpg, jpeg i png. Jeśli wystawiasz przez kanał API lub z pliku, akceptujemy też format webp.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

Jak można zrobić test, jeżeli potrzebne verificować konto przelewem z nie isnujuczej firmy? (Korzystasz ze środowiska testowego Allegro. Tym samym akceptujesz zasady, które na nim obowiązują. Nie podawaj prawdziwych danych osobowych w formularzach.)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 nie podawaj prawdziwych danych firmy (poza adresem e-mail, który powinien być prawdziwy, ponieważ na niego otrzymasz link aktywacyjny) tylko dane fikcyjne, aby aktywować konto na Sandbox. Muszą to być jednak dane, które się zgadzają, np: 

  • ulica: Grunwaldzka 182,
  • kod pocztowy: 60-166,
  • miasto: Poznań.

Dane są poprawne - taka ulica, ma taki kod pocztowy i znajduje się w Poznaniu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

"Chodzi o to, że system wymaga zweryfikowania konta poprzez przelew z konta firmy. Jak to zrobić, jeśli dane są fikcyjne?"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 jest to symulacja, więc wysłanie przelewu nie jest konieczne na środowisku testowym. Trzeba uzupełnić te dane (poza adresem e-mail podanym przy rejestracji konta testowego nie powinny być prawdziwe) i kliknąć "wyślij wszystkie dokumenty", następnie "kontynuuj". Po wykonaniu wszystkich czynności należy oczekiwać na przetworzenie się danych i aktywację konta 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

to jest naprawde jakiś zach, tę sandbox. Co znów nie tak robię? alegro.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 nie jestem w stanie odpowiedzieć jeśli nie widzę całego formularza. Czy możesz przesłać zrzuty ekranu z całej strony? Możesz je przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 dziękuję za wiadomość e-mail, ale jest to ten sam zrzut, który został umieszczony tutaj, na forum, a potrzebuję zobaczyć cały formularz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

Na tej chwili w ogólie nie mogę zalogować się do sandbox. Jeżeli to symulacja, dla czego nie można poprostu aktywować konto  poprzez moderatora.  Wyszukiwanie odpowiedzi w internecie wskazuje, że ten problem dotyczy większości użytkowników sandbox i może być szybko rozwiązany tylko za pośrednictwem moderatora.

 

sandbox-1.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 sprawdziłam to z zespołem API i na podanym koncie masz wybraną niepełną opcję sprzedażową.
Wejdź proszę do
 ustawień konta, skorzystaj z linku, który masz na dole "WRÓĆ DO WYBORU WERYFIKACJI" i wybierz "Weryfikacja pełna". Uzupełnij dane i prześlij dowolne pliki.
Wróć proszę z informacją, gdy wykonasz wszystkie kroki, wówczas aktywacja będzie możliwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:103178918
#7 Wielbiciel#

 Nic się nie dzieje.

 

;Nie mogliśmy wysłać formularza. Proszę spróbuj ponownie;

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103178918 dopytałam o to zespół, który zajmuje się kontami testowymi.
Dane z formularza są widoczne w systemie, czyli wygląda, że się zapisały, ale jednocześnie nadal wygląda to tak, jakbyś nie wybrał weryfikacji pełnej. 
Daj proszę znać, czy wybrałeś pełną weryfikację firmy? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

M-QUICK
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry! Wszystko zrobiłem, jak Pani mi wcześniej napisała. Błąd jest po waszej stronie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@M-QUICK Spróbuj ponownie przejść przez cały proces, czyli prześlij pliki (fikcyjne) dla potwierdzenia dokumentów oraz zleć przelew weryfikacyjny — wszystko to zrobisz uzupełniając tzw. krokowiec. W innym wypadku pozostaje rejestracja nowego konta.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów