anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja I Spadek sprzedaży do zera

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

Witam, ciekawy jestem czy tylko ja mam problem ze sprzedażą po wprowadzeniu tej durnowatej Produktyzacji..? Nie każdy towar mozna dopasować do marki w proponowanej przez Allegro listy, nie na każdy towar mam kod producenta, zatem nie mam możliwości połączenia oferty z produktem a co za tym idzie.. nie spełniam wymagań i moją oferta ląduję gdzieś na końcu listy za czym idzie zerowa sprzedaż. 

Ktoś mi pomoże i wytłumaczy w jakiś prosty sposób  jak temu zaradzić? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mwmonety
#21 Demiurg#

A co powiesz na to jak u mnie żaden produkt się na to nie łapie .mało tego jestem na urlopie przez co polecą opinie za brak wysyłek w tym czasie i odpowiedzi ,stracę Smarta ,pewnie i super sprzedawcę taka jest cena wypoczynku ,nie ma litości.

oznacz moderatorów

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

Na Allegro jest opcją "Urlop sprzedającego", informujesz Allegro o urlopie i masz nad każda aukcja komunikat ze wysyłki mogą być opóźnione bo jesteś na urlopie i tyle. Ale mi chodzi o to łączenie ofert z produktami, po ciula komu to jest potrzebne. Allegro powinno ułatwiać sprzedającym proces wystawiania i sprzedaży bo w końcu na tym zarabiają i to co raz więcej a ja mam wrażenie że Allegro wręcz odwrotnie, ciężko pracuję nad tym żeby jak najbardziej ten proces sprzedaży skomplikować a najlepszej w ogolę uniemożliwić.  

Ktoś coś ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@InterSeptor Ale zdajesz sobie, że urlop to jest tylko informacyjnie i jego włączenie nie powoduje, że nie spada "jakość sprzedaży"?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za opinie ale Fajnie by było gdy by odpowiedzi były na temat. 

Temat nie dotyczył ani urlopów ani "jakości sprzedaży" z tym związanej😏

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@InterSeptor O przepraszam, ale to Ty zacząłeś temat urlopu, a ja tylko Cię doinformowałem w tej kwestii😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

czytając opinie było żeby przy wyborze marek wpisywać cokolwiek nie jest to sprawdzane podobno jak chcesz by twój towar był z przodu listy musisz mieć wysyłkę natychmiast zaznaczoną ,jakieś aukcje z wyróżnieniem kosztują ale się przydają są z przodu listy a klient zwykle jak coś zauważy przegląda cały twój asortyment

oznacz moderatorów

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję. O taka informacje mi chodziło. Krótko i na temat 🙂 Super. Dziękuje.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@InterSeptor  Ten temat też trochę był już wałkowany Przykładowo był użytkownik, który robił wydruki 3D części zamiennych, ale nie powiąże ich z produktem, bo nie ma producenta, ani żadnego kodu, więc części wytwarzane przez producenta będą oczywiście na górze - oczywiście tyczy się to tylko sortowania po "trafności".

Ja sprzedawałem obrazy drukowane, które mają jedynie wewnętrzny "numer katalogowy". Nie ma to ani producenta, ani autentycznego kodu produktu, ani EAN.

W Produktyzacji problem jest na tyle duży, że trzeba na bieżąco zgłaszać brakujące marki, OGROMNE ilości błędów w produktach, aż ręce opadają, a te zgłoszenia nie są rozpatrywane w ciągu kilku dni. Trzeba się kilka razy upominać, to może coś zrobią.

Inny problem, tworząc nowy produkt w niektórych kategoriach w ich bazie nie możesz sobie po prostu wpisać Marka - Inny i własną wartość z konkretną marką, bo nie rozpozna jej dopóki oni nie wprowadzą sobie tej marki. Są kategorie, gdzie to przechodzi i są takie, gdzie nie. Wczoraj miałem od groma błędów, gdzie nie mogłem zapisać oferty, bo ktoś wcześniej stworzył produkt z marką Inna i ciągle pokazywało komunikat, żeby uzupełnić markę.

Dziś znów przeleciałem przez listę niepołączonych produktów i połowa przechodzi, więc powoli coś wprowadzają i zmieniają. Moim zdaniem to musimy przeczekać i przeboleć, aż allegro uzupełni swoją bazę.

Mnie to bardziej ciekawi to wystawianie z pliku. Podają, że:

 - [...] automatycznie uzupełnimy dane w rozpoznanych produktach (Kategorię, Tytuł, Zdjęcia (jeśli są dostępne), Opis, Parametry)

Autorskie zdjęcia i opisy pozwalają wykorzystywać innym? 🙂

A, i prawda, jak pisze @mwmonety - odkąd wprowadzili ten durny filtr czasu dostawy, który i tak nie działa jak powinien, musisz po prostu wysyłać jak najszybciej i mieć w ofercie wysyłki natychmiast/24H

oznacz moderatorów

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

Pewnie był "wałkowany", przepraszam 🙂 chodziło mi bardziej o to że moje oferty po prostu znikły z pierwszych stron na liście ofert w swoim dziale i że na przykład moja aukcja która ma kilka ofert kupna jest daleko "w lesie" a czyjaś nowa bez żadnej oferty jest o wiele wyżej.  Od  mniej więcej dwóch tygodni sprzedaż spadła do zera w jeden dzień. Wiadomo, bywają "ciche dni", raz lepiej raz gorzej.. ale żeby tak w ogóle..?? Jakiś czas temu, gdy wchodziłem na stronę działu, widziałem swoję oferty gdzieś tam nie daleko, czasem wyżej czasem niżej ale były widoczne. Teraz przejrzałem 12 stron i moich ofert nie ma nawet jednej, a nawet szukając "od popularności"  moje oferty są dużo niżej od innych które, jak wspomniałem wcześniej, nie mją w ogolę ofert kupna. Nie ogarniam tego.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie przepraszaj, to trzeba wałkować aż coś z tym w końcu zrobią 😉

oznacz moderatorów

InterSeptor
#9 Pomysłodawca#

a jeszcze jedno.. gdzie mogę sprawdzić jaki % moich ofert jest powiązany z produktami ?

oznacz moderatorów