anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc jak zwrócić pieniądze

dydus0
#7 Wielbiciel#

Witam. Wystawiłam po raz pierwszy przedmiot który został sprzedany w dniu wystawienia go po za allegro i nie zaznaczyłam na allegro że jest sprzedany. Inny  kupujący na allegro wpłacił pieniądze na payu i chciałabym je oddać ponieważ nie doszło do sprzedaży gdyż przedmiotu już nie posiadałam w dniu w którym kupujący przelał pieniądze. Pieniądze nie zostały przelane na moje konto osobiste bankowe ponieważ nie aktywowałam konta do wpłat. Prosiłam kupującego by anulował zamówienie ale w odpowiedzi napisał że on  nie ma takiej możliwości u siebie.Proszę o pomoc jak zwrócić pieniądze i czy muszę ponieść koszt 25 zł czyli jest to kwota od sprzedaży.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dydus0 Kupujący ma taką możliwość, tylko nie wie gdzie to zrobić.Napisz mu, żeby w zakładce Kupione znalazł tę aukcję, kliknął Szczegóły i tak ma linki do zwrotu.

Ty wejdź w zakładkę Zamówienia i na końcu, po prawej stronie masz Akcje. Kliknij i tam będzie Zwróć wpłatę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dydus0  Oczywiście kupujący może anulować swój zakup do czasu zmiany statusu przez ciebie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dydus0 Jeśli sprzedałaś przedmiot na Allegro Lokalnie, to musisz wypłacić pieniądze na własny rachunek bankowy i oddać kupującemu zwykłym przelewem, przez Allegro nie oddasz. W tym celu konieczna będzie aktywacja konta do wypłat. O zwrot opłaty za transakcję (prowizji) możesz poprosić Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Najlepiej dołącz jakiś dowód na rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów

dydus0
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc,udało się ,prowizja za transakcję została anulowana. 

 

oznacz moderatorów