anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc

Voiturepieces
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Moje zapytanie jest następujące gdyż. 14 lipca sprzedałem przedmiot na allegro jest to emblemat Peugeot 307. Po zakupie zaraz poinformowałem kupującego o czasie dostawy 7 dni roboczych gdyż części samochodowe wysyłam z Francji do Polski. Do dziś mija termin 4 dzień roboczy wysyłki. A klient mi pisze ze go oszukałem i że doda mi zła opinie. Ja odpisałem do klienta żeby nie dodawał złej opinii gdyż zależy mi na dobrej ocenie na allegro i że zwrucę pieniądze na allegro. Ja zwruciłem pieniądze gdyż klijent nie rozumiał że dopiero jest 4 dzień roboczy dostawy. I dodał mi najgorszy komentarz z opisem ze jestem oszustem. Co mogę w tej sprawie zrobić. Pisałem mu żeby usunoł komentarz ale bez skutku ja pieniądze zwruciłem gdyż nie chciałem się klucic o. Proszę o pomoc jak można to wyjaśnić mogę wysłać wszystkie rozmowy oraz dowód zwrotu pieniędzy 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

A3dam
#19 Nestor#

@Voiturepieces 
Napisałeś, że:
"Po zakupie zaraz poinformowałem kupującego o czasie dostawy 7 dni roboczych"

Jaki czas wysyłki / dostawy miałeś podany w ofercie na Allegro ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Voiturepieces
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie na allegro jest nawet do 14 dni ja mam zadeklarowane 7 dni na allegro ale w trakcie zakupu i tak allegro czas przewidywany podaje 14. Po zakupie i tak zawsze jeszcze raz mimo tego że jest w ogłoszeniu i tak pisze wiedomosc do każdego kupującego. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Voiturepieces witaj na allegro i się przyzwyczaj, z czasem przywykniesz do tego 🙂 tu Ci pozostaje tylko sprawa w sądzie ale zanim coś wygrasz to komentarz zniknie po roku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Voiturepieces 
Masz zadeklarowane 7 dni na wysyłkę z ... Tczewa (w Polsce).
Z negatywnego komentarza kupującego wynika jednak, że zirytował go fakt iż poinformowałeś go że jeszcze nie ma tego towaru w Tczewie, że dopiero zostanie wysłany z Francji i jak dojedzie do Tczewa to dopiero zostanie wysłany do Niego.
W tej sytuacji takie tłumaczenie - choć zgodne z prawdą - jest w mojej opinii zupełnie niepotrzebnie i fatalnie świadczy o sprzedającym.
Wystarczyłoby dochować zadeklarowanego terminu wysyłki z Tczewa i nie wchodzić w uzasadnianie dlaczego 7 dni, a nie np. 24h

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Voiturepieces
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. W dniu zakupu klienta  informowałem o wszystkim. Po czym klient po 2 dniach do mnie pisze ze został oszukany ze ja w ogłoszeniu zmieniłem że jest dostarczona przesyłka a jej u niego nie ma. Dzwoniłem do klienta prosiłem żeby się nie denerwował bo może zaistniałą jakas pomyłka a klient swoje aż w końcu zrozumiał i napisał że to może być wina allegro że dostaliśmy  informacje ze jest dostarczone. I już od tamtego momentu wiedziałem że będzie kłopot na drugi dzień pisał dlaczego jeszcze przesyłka nie jest u niego. Oraz kupujący napisał mi wiadomość że jeżeli dostanie zwrot pieniędzy to usunie komentarz ale tego nie zrobił. Moim skromnym zdaniem ta władza w rękach kupujących powinna być trochę ograniczona. Gdyż nie zawsze mają rację a potem biedny sprzedawca cierpi a zależy mu bardzo na dobrej opinii. 

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Po dwóch dniach napisał? Wcześniej twierdziłeś, że po 4...

oznacz moderatorów