anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja allegro zżera całą marżę

UteMark
#9 Pomysłodawca#

witam

 

Mam pytanie odnośnie prowizji allegro. Jestem jako świeży sprzedający w okresie kiedy allegro nie nalicza mi zwykłej prowizji od każdego sprzedanego produktu. Mam naliczane prowizje od sprzedaży oferty wyróżnionej oraz za sprzedaż produktu ze strefy okazji, które pochłaniają całą moją marżę. Czy podniesienie marży coś zmieni czy cały czas allegro będzie potrącać w takim samym stosunku procent (właściwy dla danej kategorii) od zarobku/wartości produktu i zawsze będę pod kreską? wydaje się to aż niemożliwe aczkolwiek już zgłupiałem 😁 Reasumując jak to możliwe, że allegro zabiera mi cały utarg? 🤔

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Zmieni, musisz wszystko sobie policzyć, przecież za idee nikt nie pracuje.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@UteMark życie, zobaczysz jak zaczną Ci naliczać normalną prowizję to zamkniesz tu sprzedaż, pamiętaj że od wyróżnionych naliczają 70 % podstawowej prowizji której Ty teraz nie płacisz, na allegro jak nie masz marży na poziomie 40 % nawet nie opłaca się wystawiać a jak chcesz promować wyróżnienia, ADS to marża musi być na poziomie 60 % 😞 Życie kolego życie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@UteMark Łap klientów teraz póki jeszcze możesz ,tylko tak by Cię pozytywnie zapamiętali aby później jak już nie będzie opłacało się wystawiać z wyróżnieniem sami Cię szukali i dalej robili zakupy . Zawsze na początek dostaje się jakieś fory ,potem to już rzucają tylko kłody pod nogi.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jak to możliwe? Umiesz liczyć to policz sobie jaką powinieneś mieć cenę produktu dla klienta by opłacało Ci się sprzedawać na Allegro. Może wtedy okazać się, że za tą cenę to nikt Ci nie kupi oferowanego produktu. Co za tym idzie - nie idź w prowizje od "wyróżnień", "promocji", "ads" jeśli nie masz odpowiednio wysokiej marży na produkcie a Twoja konkurencja sprzedaje w niskich cenach.

Allego nie każdemu daje zarobić, Allegro za to samo zarabia zawsze.

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Ja przy mnożniku 1.40% ustawionych w baselinkerze leże z kwotą minusową po 14 dniach sprzedaży, sprzedaje kable, etui, lampy do pokoju, wszystko.

oznacz moderatorów