anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PROWIZJA kiedy jest niższa, jak jest więcej sztuk na aukcji czy mniej?

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Witam ponownie 🙂

Jak to jest z prowizją? kiedy jest niższa, jak jest więcej sztuk na aukcji czy mniej?

W związku z powyższym, zakładając że w aukcji mam wystawione 50 szt, które się sprzedały, bardziej opłacalne jest zwiększyć limit np. do 100 czy ustawić "po zakończeniu wystaw ponownie z tą sama ilością przedmiotów". Będzie to dalej ta sama aukcja? Chodzi mi o obserwujących np, lub historię sprzedaży, jeśli klient zechce ponownie zamówić.

druga sprawa - jak jest ze zwrotem prowizji w przypadku kiedy zwróciłam klientowi pieniądze podając przyczynę "reklamacja" - dodam, że klient niczego nie klikał, tylko wszystko robiłam z konta samodzielnie jako sprzedawca. Proszę o wskazówki jeśli źle postępuję, na swoją niekorzyść. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Prowizja jest zawsze taka sama.

Łatwiej jest jak zwracasz przez Payu wtedy z automatu masz zwrot prowizji, a tak musisz się odwoływać i przesyłać potwierdzenia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

- prowizja naliczana jest od każdej sprzedanej sztuki

- nie używaj opcji "wystaw ponownie" po zakończeniu, bo tracisz całą popularność - tworzona jest nowa oferta. Zamiast tego wznów ją ponownie z określoną ilością

Ze zwrotem może być czasami kłopot, bo teraz możesz tylko złożyć wniosek o zwrot prowizji bez możliwości podania czy kupujący odstąpił czy nie zapłacił. Allegro tylko wysyła maila do kupującego (a jak on wygląda, to jeszcze nie wiem), a bardzo często kupujący nie potwierdza tych zwrotów (nie wiadomo czemu) i trzeba się odwoływać i marnować czas i nerwy.

allegro tylko komplikuje wszystko, jeżeli to oni muszą zwracać pieniążki 🙂

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ze zwrotem może być czasami kłopot, bo teraz możesz tylko złożyć wniosek o zwrot prowizji bez możliwości podania czy kupujący odstąpił czy nie zapłacił.

Bo teraz allegro przyznaje zwrot na podstawie posiadanych danych, więc jak klient odstąpił od umowy przez allegro a Ty zwróciłeś kasę przez Payu, masz zwrot od ręki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@fabrykasokow dopiszę jeszcze kilka słów dla jasności 🙂 Rzeczywiście stawka prowizji jest taka sama, bez względu na liczbę sztuk w ofercie, tym niemniej warto pamiętać o prowizji minimalnej, która wynosi 0,25 zł. Oznacza to, że - w przypadku prowizji 10% - za sprzedaż przedmiotu o wartości 2,50 zł zapłacisz 0,25 zł prowizji, ale za sprzedaż przedmiotu o wartości 1,50 zł zapłacisz również 0,25 zł prowizji. Dlatego w przypadku tanich przedmiotów warto rozważyć łączenie ich i sprzedaż w zestawach.

Natomiast co do metody wystawiania, masz do wyboru takie opcje:

msniezek_0-1585939300749.png

Tak naprawdę opcja "na określony czas" jest adresowana wyłącznie do tradycjonalistów, którzy lubią robić rzeczy tak samo, jak robili zawsze, ewentualnie dla osób, które dostęp do sprzedawanych przedmiotów mają jedynie przez wskazany okres. Wszyscy inni powinni wystawiać oferty "do wyczerpania przedmiotów", bo to opcja z każdej strony korzystniejsza: nie trzeba się zajmować jej wznawianiem, bo trwa, aż wszystko się sprzeda (są w Allegro oferty trwające od kilku lat), utrzymuje zawsze popularność z ostatnich 30 dni itp.

Co do opcji "po zakończeniu wystaw ponownie z pełnym zestawem przedmiotów" - również nie przyda się ona większości sprzedawców. Lepiej przecież "doładować" trwającą ofertę nowymi przedmiotami przed jej zakończeniem (lub od razu wystawić ją z dostatecznie dużą liczbą), niż wystawiać nową.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Dziękuję bardzo za odpowiedz! 🙂

oznacz moderatorów