anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja Przy drobnicy, jak oni to robią ?

master2411
#3 Debiutant#

Witam, pierwszy post, 
Regulamin przeczytany, stawki prowizji itd. Ale dalej mnie nurtuje kwestia sprzedaży drobnicy po 2zł

Weżmy za przykład teleskopu do bransoletki od zegarka. Przy sprzedaży za 2.08 Paczkomatem (bez smarta)
Prowizja jest 2,57 xD. Rozumiem że ze smartem prowizji od przesyłki nie nalicza. Ale niektórzy sprzedawcy w drobnicy mają dostępne przesyłki bez smarta. Więc moje pytanie, czy mają jakiś sposób aby nie płacić za prowizję od przesyłki?  Bo w przypadki kiedy kupiliby towar w hurcie nawet po 10gr sprzedaż po 2.08 to prowizja i tak przekracza dochód. 
Jak oni to robią ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

_Likos_
#21 Demiurg#

@master2411  zamówienie na pojedyncze sztuki przy tak drobnych przedmiotach trafia sie niezwykle rzadko.

Kupujacemu także sie nie opłaca kupować czegoś za 2 zł i płacić 9,99 za przesyłke

Takie przedmity są kupowane często po kilka sztuk w jednej przesylce aby kwota była rozsądna lub też dobierane przyokazji do czegoś większego. A wówczas już prowizja sie zupełnie inaczej rozkłada.

oznacz moderatorów

master2411
#3 Debiutant#

rozumiem 🙂 ale jednak jest bardzo dużo przedmiotów w cenach od 1 do 10 zł, opłacać się musi sprzedającemu, nie zawsze kupującemu, osobiście wolałbym zapłacić 10 zł za przesyłkę i dostać teleskop do paska pod dom, niż jeździć po mieście i szukać po sklepach, a kupujący mają możliwość sprzedaży 1 szt za 2 zł z przesyłką(bez smarta) więc jak oni to robią że im się to opłaca ?

Przykładem również mogą być jakieś szczoteczki do rzęs itd.
https://allegro.pl/kategoria/makijaz-45657?order=p

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@master2411 

Wg mnie to się nie spina. Może być tak że drobny asortyment się posiada tylko dlatego aby do droższego mieć pełen asortyment.  Klient kupuje drogie coś o nazwie "A" ale do tego potrzebne jest coś "B" za 1 z 2 zł. Chcąc mieć komplet w jednej przesyłce. Jeżeli dany sprzedający posiada produkt "A" a nie posiada "B" to klient może szukać gdzie indziej. Na pojedynczych sztukach na bank się nie spina.

oznacz moderatorów