anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja za pocztę polską

bricksfigsshop
#8 Zapaleniec#

Może mi ktoś wytłumaczyć:

- kupujący kupił ode mnie rzecz za 2.08 złotego plus przesyłka pocztową 6.99, a widz potem w rozliczeniu z allegro:

Przesyłka Poczta Polska

 

NUMER NADANIA:

xxxxxxxx

KOD:

PP_P1_KURIER_48

IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA:

xxxxx

SZCZEGÓŁY:

Allegro Pocztex Kurier 48

 

Kwota: -11,99

O co tu chodzi? Czemu ktoś mi zapłacił 9 złotych za przedmiot i wysyłkę, a w rozliczeniu jest 12 dla allegro? 😮

 

Tak samo mam: przedmiot za 9.74 plus paczkomat 8,99. Prowizja: 1.50.

 

Kategoria: Klocki pojedyncze -> lego.

Nie mogę znaleźć informacji skąd taka prowizje się biorą. Zwłaszcza, że już są wysokie minimalne za klocek przecież..

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bricksfigsshop  nadajesz przez WZA i nie zaptaszkowujesz w usługach dodatkowych - Przesyłka polecona firmowa. No i nalicza Ci za paczkę a nie za list polecony.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bricksfigsshop  Ale wiesz, że prowizję płacisz też od kosztów wysyłki?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

bricksfigsshop
#8 Zapaleniec#

Wiem, ale chyba nie byłaby wyższa niż koszt wysyłki, tylko jakiś procent. Szukam co to WZA.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bricksfigsshop  Wysyłam z Allegro

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bricksfigsshop 

Płacisz 8 % prowizji za klocki.  Czyli 9.74 + 8,99 =18,67. Od tego policz  8 % i masz 1,5 zł

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

musiałeś wysłać pocztex kurier 48, zamiast allegro polecony, a to inna forma dostawy i inna cena.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

To jest taka pułapka w WzA 😂 Kto porządnie nie doczyta i nie zaptaszkuje to się natnie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

bricksfigsshop
#8 Zapaleniec#

Słabe, ale dzięki za wyjaśnienie 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bricksfigsshop 

W starym WzA było to domyślnie zaptaszkowane i problemu nie było. Padały potem gdzieś tam obietnice naprawienia tego, ale jak to na Allegro bywa na obietnicach się skończyło.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja akurat wysyłam poprzez import do EN, więc nie mam takich niespodzianek 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

 Ja też, ale staram się śledzić tutaj problemy związane z Pocztą Polską żeby nie dać się  niczym zaskoczyć 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

no jasne, coś tam u nich zawsze się dzieje. Chociaż w ostatnim okresie mam wrażenie, że trochę bardziej zaczynają się przejmować nami "swoimi klientami". W tym tygodniu dostałem info od swojego nowego opiekuna, że chciałby się ze mną spotkać, poznać i porozmawiać o dalszej współpracy. Jak to przeczytałem, to mało z krzesełka nie spadłem. Normalnie jak nie poczta. No i kontakt jakoś się polepszył, bo jak piszę maila, albo dzwonię to jest od razu odpowiedź. Tego często mi brakowało. Może się trochę ucywilizowali, albo trafiłem na bardziej zaangażowane osoby 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

teraz ja o mało z krzesełka nie spadłam 😂 Ciekawe czy też się tego doczekam.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg @mikeza a ja na przedstawicielkę PP, jak wysyłaliśmy jeszcze na podstawie umowy z nimi, nie narzekałem nigdy. W razie problemów błyskawiczna reakcja, błyskawiczne odpowiedzi na maile. Z kurierami natomiast wiecznie problemy, DTS, Geis czy DHL handlowcy mili do czasu podpisania umowy, w razie problemów metoda na niedźwiedzia - zapadali w sen zimowy. A faktury z DTS wystawiane były na chybił trafił, na ok. 2 lata współpracy były chyba 2 miesiące, gdzie nie składaliśmy reklamacji. Z brokerów kurierskich natomiast polecić mogę z czystym sumieniem Apaczkę i Patron Service.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@medalik_2009 

Od zawsze uważam PP za najlepszego przewoźnika. Przez wiele lat miałam kilka drobnych problemów i jak czytam tutaj pomstowanie na nią to myślę, że ja chyba z innej poczty korzystam 😀

_____________
Kama
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mikeza ja wolę wysyłać przez WzA mimo pewnych niedogodności. Jest jeden zasadniczy plus - Allegro jest nadawcą takiej przesyłki, nie moja firma. W przypadku DPD już 2 razy uratowało to nas od przepychanek z Kupującymi zgłaszającymi szkodę po odbiorze. Allegro przełknęło tą żabę, zwracając Kupującym kasę i biorąc na siebie dochodzenie sprawy z przewoźnikiem.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przy dużej ilości paczek EN bardzo się sprawdza, bo jednym kliknięciem wszystko importuje. A co do uszkodzeń, to zasadniczo praktycznie nam się nie zdarzają, więc ten problem odpada 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów