anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje - inflacja?

MisioPisio-pl
#7 Wielbiciel#

Właśnie otrzymaliśmy radosną wiadomość od Allegro z linkiem to zapowiadanych zmian prowizji:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-od-lutego-i-marca-MR8wvB1RbC...

Chcę zapytać, czy prowizje procentowe podlegają inflacji, czy o co chodzi? 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

17 % . Pazerność allegro nie zna granic 🙄🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MisioPisio-pl
#7 Wielbiciel#

@Kaliope_Brzeg 17% czy więcej na kategorie pt. Pozostałe jeszcze jestem w stanie zrozumieć jako sposób na przekonanie Sprzedających do produktyzacji. Natomiast jaki jest powód 5-10% wzrostu innych prowizji?

Przecież one mają formę procentu od przychodu, i to „brutto brutto”, licząc nawet z kosztami wysyłki, które wpłaca Kupujący. Ich nie dotyczy wprost, kwotowo inflacja ani zmiany gospodarcze. Nawet rząd nie jest tak okrutny...

Oczywiście duży może więcej, ale może choć słowo wyjaśnienia? I to takiego lepszego niż „Allegro rozwija się i inwestuje” czy „właściciel w postaci funduszu oczekuje monetyzacji zysków”...

Allegro rozwijało się i przy niższych prowizjach. Szanuję wiarę we własną pozycję i pozycję lidera też szanuję, ale pamiętajcie, że wszystkie imperia w historii upadały i to często na własne życzenie. Natomiast konkurencja (nie tylko na A, ale też na S, Er, a nawet Em!) depcze po piętach.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Serio według Ciebie A depcze po piętach Allegro? Nie rozśmieszaj mnie. Chcę to zobaczyć jak **piiip** się rozepchnie w PL. Na razie Allegro jest jak wioska Asterixa. Imperium pozamiatało wszystko, a tutaj nawet nie próbuje zawalczyć

oznacz moderatorów

MisioPisio-pl
#7 Wielbiciel#

@dabdetal Niby A jest na polskim rynku imperium i coś pozamiatało? Już większy potencjał widzę w S.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@MisioPisio-pl 

Nie zapominaj, kto jest właścicielem Allegro - fundusze z gatunku "co moje i w krzaki!"

Dlatego jestem optymistką. Jest tak źle, że gorzej już być nie może? Ależ może😂

Kiedy zaczną windować wskaźniki szykując się do sprzedaży akcji - wtedy będzie prawdziwa rzeźnia.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Przegapiłam. Dzięki, Kamusiu😊

Zawsze lepiej wiedzieć.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Z każdej strony w twarz - stawka ZUS, brak odliczeń skł.zdrowotnej, czyli wyższy podatek, koszt utrzymania sklepu Allegro w moim przypadku wzrośnie dwukrotnie i jeszcze rozważają zabrać 500+ 🙂 Durne to wszystko, a all na top topów tego rankingu. 

Żegnajcie małe sklepiki na Allegro - nikt Was/nas tu nie chce. Allegro staje się hurtownią - chcesz 1 sztukę czegoś za 1zł? - idź sobie do All Lokalnie! 

Rzygam już tym all od kilku lat, ale nadal nie mam dokąd pójść... K...

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Mi się wydaje że Er jest bardzo przyjazne użytkownikom, tam sprzedaży praktycznie nie było 4 zamówienia na tydzień. A teraz do 40 dziennie potrafi wpaść. Oczywiście nie jest to allegro ale poczekamy zobaczymy.

Nie mówię tu o sobie ale o jednym ze znajomków.

oznacz moderatorów